7 Responses

 1. Bonek

  Pięknie Panie Marianie, kościelnie ale fajnie. Bardzo dobre wydanie! Pozdrawiamy Pana

  Odpowiedz
 2. Irek Czaja

  Szanowna redakcjo TV Imperium, prosze uprzejmie o odpowiedz na pytanie „Dlaczego moje komentarze z ostatnich dni” nie pojawily sie pod ostatnim odcinkiem „Detektywa historii” ?

  Z trzech komentarzy tylko jeden zostal udostepniony.

  Odpowiedz
  • Bonek

   Panie Irku, czasami tak jest z powodu internetu lub problemów z przeglądarką. Ja czasami jak piszę komentarze, to też muszę ponownie opublikować. Panu również gratuluję wiedzy i komentarzy, fajnie się Pana też czyta. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Irek Czaja

    To rozumia, ale jak widza na „podglondzie dlo piszoncego” ze tekst czeko na „sprawdzenie i udostepnienie” to niemozliwe som problymy przez Pana spomniane. Tukej musza powiedziec’ ze redakcja pracuje czasami niechlujnie. Oprocz tego wypadauo by przinajmiyj odpowiedziec’.

    To samo jest ze funkcjom „ogladaj na zywo” = zadko kiedy dziauo i niymo to nic spolnego ze oprogramowaniym odbiorcy. Sprawdziouech to i musza powiedziec’ ze tukej tysz som to ino puytke wymowki redakcji.

    Zresztom ciekawych je czi redakcja sie odezwie … .

   • Irek Czaja

    Niy pomylouech sie, ani niy ma do dzisiej odpowiedzi, ani nic sie niy poprawiouo = nstympne komyntarze sie ajnfach niy pojawiouy/straciouy … .

    A funkcja „Ogladaj na zywo” dalej szwankuje (tylko niekeidy funkcjonuje).

 3. Barbara Szampera

  Pamiętam wygląd kościoła św. Rodziny przed remontem przeprowadzonym za czasów ks. Hanyska w latach siedemdziesiątych. Figury na ołtarzu były kolorowe. Nad ołtarzem było więcej obrazów ( zostały zamalowane ). Nad wyjściem głównym oraz nad chórami namalowano nowoczesną drogę krzyżową. Obecnie jej już nie ma. Ksiądz Hanysek osobiście dbał o ogród.Co najciekawsze, w budynkach, w których obecnie mieszkają księża były mieszkania prywatne.

  Odpowiedz
 4. Irek Czaja

  I jeszcze mozno cos’ jak idzie o te sklepiynie – architekt kerego spomniou Pan Marian bou znany miyndzy innymi ze swojyj fascynacji drezdynskim „Frauenkirche” a ta jak wiadomo je znano we coukim s’wiecie ze swojyj kopuy koscielnyj = ta ze tego glywickego kos’cioua je wykonano technicznie podobnie. Architekt tego kos’cioua niy ino som stworzou praktycznie wuasny styl i niyzliczone budowle, ale wychowou tysz jako profesor couko raja swoich uczniow-nas’ladowcow. Bou on niy ino przijacielym fundatora, ale i kolegom z roztomaitych fereinow, klubow a nawet lozy wolnomularskyj.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz