ZDZISŁAW KRĘCINA włączył się do akcji Ice Bucket Challenge. Kogo nominował dyrektor Piasta?

90

Gliwicki Klub Sportowy Piast S.A. włączył się do akcji Ice Bucket Challenge. Tym razem zadanie wykonał dyrektor klubu – Zdzisław Kręcina!

dyrektor Kręcina
dyrektor Kręcina, fot.: piast gliwice

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO?
ALS Ice Bucket Challenge należy do grupy wyzwań rzucanych znajomym w mediach społecznościowych. Są one czasami organizowane „dla jaj”, jednak w przypadku tej akcji mamy do czynienia z typowo altruistyczną pobudką. Wylewanie na siebie zimnej wody jest bowiem nośnikiem, dzięki któremu ma wzrosnąć świadomość na temat naprawdę poważnej choroby, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne, na które cierpi choćby Stephen Hawking – i to od 40 lat, przy czym jest prawdziwym fenomenem. Typowo – choroba zabija w ciągu około 5 lat, najpierw zanikają mięśnie kończyn, a w ostatnich stadiach choroby dochodzi do całkowitego paraliżu oraz śmierci, gdy mięśnie oddechowe nie są w stanie już pracować.
Przedsięwzięcie w ramach którego należało zainteresowań internautów powstało w głowie Coreya Griffina, biznesmena mieszkającego w USA. Skłonił on Pete Fratesa, swojego długoletniego przyjaciela do rozpoczęcia akcji, która miałaby za zadanie zwiększyć świadomość społeczną problemu stwardnienia zanikowego bocznego (na które Frates cierpi), stąd pierwszy filmik, gdzie Pete wylewa sobie kubeł zimnej wody na głowę. Do niego dołączały kolejne znane i cenione osoby – łańcuszkiem akcja rozprzestrzeniła się dosyć mocno i jest już w Polsce. Jeśli otrzymamy wyzwanie i nie wykonamy go, musimy wpłacić na konto fundacji zajmującej się problemem stwardnienia zanikowego bocznego pewną sumę pieniędzy.

tekst: antyweb.pl/internauci-zepsuli-als-ice-bucket-challenge/#


realizacja filmu: www.piast-gliwice.eu

r e k l a m a