FILMOWCY WRACAJĄ DO GLIWIC / WIADUKT GOTOWY I.. ZAMKNIĘTY / WESTERPLATTE… W GLIWICACH / PIERWSZY DZWONEK / ŚWIATŁO DLA POKOJU

46

FILMOWCY WRACAJĄ DO GLIWIC
BĘDĄ UTRUDNIENIA

Ekipa filmowa, realizująca zdjęcia do “Klubu Włóczykijów” wkrótce znów wróci do naszego miasta. Zdjęcia mają być realizowane w czwartek 4 września. W godzinach porannych filmowcy pojawią się przy placu Piłsudskiego. Natomiast po południu zajmą fragmenty ulicy Powstańców Warszawy i Młyńskiej. W związku z tym ruch samochodowy i autobusowy zostanie w tym czasie objazdem przez ul. Jasnogórską.

WIADUKT GOTOWY I..ZAMKNIĘTY
POTRZEBNA JEST JESZCZE ZGODA NA UŻYTKOWANIE

To mogłaby być dobra wiadomość dla kierowców: Wiadukt  w ciągu Drogi Krajowej nr 88 jest już gotowy. Ale na jego otwarcie będziemy musieli jeszcze poczekać. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na jego użytkowanie. Wiadukt ma zostać włączony do ruchu po oddaniu do użytku mostu nad Kłodnicą, czyli jednego z fragmentów budowy Drogowej Trasy Średnicowej. Przypomnijmy, że prace na wiadukcie trwały od 2012 roku. W ich trakcie wzmocniono stalową konstrukcję oraz filary, wyburzono istniejącą płytę pomostową, przebudowano też dojazdy i chodniki. Jest szansa, że wyremontowanym wiaduktem pojedziemy jesienią. Wszystko zależy jednak od postępu prac przy budowie Drogowej Trasy Średnicowej.

WESTERPLATTE… W GLIWICACH
W BOJKOWIE PAMIĘTAJĄ O WESTERPLATCZYKACH

Do czwartku w Bojkowie potrwają uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Westerplatte i 75-rocznicę wybuchu II wojny światowej. To nieprzypadkowe miejsce, bo właśnie an cmentarzu w Bojkowie pochowani są chorąży Edwarda Szewczuka oraz kapral Michała Plewaka – obrońcy Westerplatte. W środę, po uroczystej mszy zaplanowano uroczystości na cmentarzu. Później w młodzieżowym domu kultury będzie można obejrzeć film o westerplatczykach z Bojkowa i zwiedzić wystawę  „Westerplatte – okruchy pamięci”, a wieczorem obejrzeć plenerowy spektakl  Teatru A „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”.

PIERWSZY DZWONEK
ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ

Nie tylko pogoda przypomina nam że wakacje dobiegły końca. Dziś pierwszy dzwonek usłyszeli tez uczniowie. Przy okazji uroczystości obchodów dnia 1 września, dyrektor nowopowstałego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Kozielskiej powiedział kilka słów o celach, jakie przyświecają władzom szkoły w nadchodzącym roku szkolnym.

O odczucia związane z powrotem do szkoły zapytaliśmy również samych uczniów.

ŚWIATŁO DLA POKOJU
WAŻNE SPOTKANIE POD RADIOSTACJĄ

Różne religie jeden cel- uczczenie pamięci o wybuchu II wojny światowej oraz gliwickiej prowokacji i wspólna modlitwa w intencji pokoju na świecie. Tak w skrócie można opisać niedzielne uroczystości pod gliwicka radiostacją, w których oprócz przedstawicieli samorządu, wzięli udział min. biskupi trzech diecezji tworzących metropolię katowicką, przedstawiciele Konferencji Episkopatów Niemiec i Polski oraz biskup-elekt diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego a także Włodzimierz Kac, przewodniczący Gminy Żydowskiej w Katowicach.Uroczystości rozpoczęła msza w gliwickiej katedrze.

r e k l a m a