GLIWICE PRZYJAZNE SENIOROM / PROMOCJA DTŚ / WYPADEK W CENTRUM MIASTA / NOWY SKRZYDŁOWY PIASTA / TRÓJWYMIAROWA LEGENDA

96

GLIWICE PRZYJAZNE SENIOROM
RUSZA PROGRAM SENIOR 65+ I 75+
Od września Gliwice mają być bardziej przyjazne seniorom. W życie wszedł program senior 65+ i 75+ który ma zachęcić starszych mieszkańców miasta do aktywności sportowej i kulturalnej. Seniorzy mogą korzystać ze zniżek min. na krytych pływalniach, w muzeum czy na odkrytym lodowisku “Piruet”. 65-cio latkowie mogą liczyć na 30% ulgi w miejskich obiektach, a osoby które przekroczyły 75 rok życia na 50 % zniżki. Miasto liczy, że do programu włączą się również prywatni przedsiębiorcy, którzy w zamian za promocję ich marki będą udzielali rabatów seniorom.

PROMOCJA DTŚ
WOJEWÓDZTWO PROMUJE ŚREDNICÓWKĘ
Do piątku 5 września ma potrwać kampania promująca Drogową Trasę Średnicową wśród mieszkańców miast, przez które przebiega trasa. Oprócz reklam w lokalnych rozgłośniach radiowych i prasie zaplanowano też akcje promocyjne na stacjach benzynowych w pobliżu średnicówki. O postępach prac na dwóch gliwickich odcinkach G1 i G2 informowaliśmy niedawno w programie “Lato Imperium”. Po zażegnanych na szczęście, problemach ze spornymi kwestiami dotyczącymi sposobu finansowania gliwickich odcinków, wydaje się że w naszym mieście DTŚ nie potrzebuje dodatkowego rozgłosu. Od reklamy istotniejsza byłaby gwarancja że drogę uda się wybudować w terminie.

WYPADEK W CENTRUM MIASTA
ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW NA WIADUKCIE PRZY DWORCU PKP
Dziś rano na wiadukcie łączącym ul. Bohaterów Getta Warszawskiego z ul. Toszecką doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów, którymi podróżowało łącznie osiem osób. O szczegóły zdarzenia zapytaliśmy rzecznika gliwickiej policji, komisarza Marka Słomskiego.

NOWY SKRZYDŁOWY PIASTA
DO GLIWICKIEJ DRUŻYNY DOŁĄCZYŁ 23-LETNI SŁOWENIEC
Słoweński piłkarz Saša Živec podpisał dwuletni kontrakt z Piastem Gliwice. 23-latek jest obunożnym lewym skrzydłowym. Wcześniej grał dla NK Domżale. W lidze słoweńskiej rozegrał  łącznie 93 mecze, zdobył 18 bramek i zaliczył 19 asyst. W swoim piłkarskim CV ma również bułgarski CSKA Sofia. Saša Živec występował także w młodzieżowej reprezentacji Słowenii. Nowy nabytek Piasta będzie mógł wziąć udział już w najbliższym meczu gliwiczan z Górnikiem Zabrze.

TRÓJWYMIAROWA LEGENDA
NA PSZCZYŃSKIEJ POWSTAŁ MURAL 3D
Na budynku przy ul. Pszczyńskiej, należącym do TBS i ZBM powstał niezwykły, trójwymiarowy mural.

r e k l a m a