SPRAWA: Dlaczego walające się śmieci to codzienny widok dla spacerujących w sobotę czy niedzielę rano na gliwickiej starówce?

69

Witam państwa w pierwszym po wakacjach wydaniu “Interwencji”. Przypominam że to program, w którym zajmujemy się sprawami ważnymi dla naszego miasta i jego mieszkańców. Każdą z nich przedstawiamy w dwóch odcinkach: w pierwszym nakreślamy problem a w drugim szukamy jego rozwiązania.

W dzisiejszym wydaniu interwencji zajmiemy się sprawą, którą w trakcie wakacji zgłaszali nam państwo wielokrotnie: nieporządkiem w okolicach rynku. To problem, który dotyczy przede wszystkim weekendów. Dobitnie podkreślił to również ostatni wakacyjny weekend. Najwidoczniej klienci okolicznych pubów podczas beztroskiej zabawy zupełnie zapominają o zachowaniu porządku. Puste butelki to codzienny widok dla spacerujących w sobotę czy niedzielę rano uliczkami gliwickiej starówki. W pobliżu popularnych lokali i długo otwartych sklepów nie brakuje też potłuczonego szkła, resztek jedzenia i różnego rodzaju innych śmieci…

r e k l a m a