PIENIĄDZE DLA ŻŁOBKÓW / ROZBIERAJĄ WIADUKT / BANDYCKI 1 WRZEŚNIA / DRUGI NABÓR NA POLITECHNICE / MODELOWY SUKCES

62

PIENIĄDZE DLA ŻŁOBKÓW
KONKURS NA DOTACJE DLA NIEPUBLICZNYCH PLACÓWEK

Trwa druga edycja konkursu na dotacje dla niepublicznych żłobków w Gliwicach. O dotację mogą ubiegać się placówki wpisane do miejskiego rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Na ten cel wygospodarowano 34,5 tys zł. Dofinansowanie można będzie przeznaczyć na pokrycie min. opłat za media, pomoce dydaktyczne czy wynagrodzenie dla opiekunów. Pieniądze muszą zostać wydane do końca roku. Na zgłoszenia prywatnych placówek magistrat czeka do 19 września. Przypomnijmy, że z dotacji, które pozwoliły na utworzenie dodatkowytch 20 miejsc dla maluchów korzysta żłobek Niepubliczny nr 1 przy ul. Centaura.

ROZBIERAJĄ WIADUKT
UTRUDNIENIA NA DK 88

Kierowcy jeżdżący drogą krajową nr 88 w rejonie węzła autostradowego Gliwice Wschód muszą przygotować się na utrudnienia. Z początkiem września ruszyły prace rozbiórkowe nieczynnego wiaduktu kolejowego w tym miejscu. Początkowo z ruchu wyłączona została jezdnia prowadząca w kierunku Bytomia. W kolejnym etapie ruch na tej nitce zostanie przywrócony, natomiast zamknięta ma zostać droga w przeciwnym kierunku. Zgodnie z założeniami utrudnienia mają potrwać około tygodnia.

BANDYCKI 1 WRZEŚNIA
NAPAD NA UCZNIÓW PRZY UL. NOWY ŚWIAT

Droga do szkoły może być niebezpieczna. trzech młodych gliwiczan w wieku od 16 do 17 lat w pierwszy dzień roku szkolnego napadło młodszych uczniów przy ul. Nowy Świat. Napastnikom szkołę postanowili dać policjanci…

DRUGI NABÓR NA POLITECHNICE
OSTATNI DZWONEK DLA KANDYDATÓW

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich już pierwszy dzwonek. Pierwszy tydzień września to również ostatni dzwonek dla kandydatów na studia na Politechnice w Gliwicach.

MODELOWY SUKCES
GLIWICZANIE MISTRZAMI EUROPY

Takie sportowe wiadomości lubimy przekazywać najbardziej: Gliwiczanie zostali mistrzami Europy. Jacek Żurowski i Stanisław Kubit z Gliwic oraz Franciszek Kańczok z Rybnika zostali drużynowymi mistrzami Europy seniorów w klasie modeli szybowców sterowanych mechanicznie. W Mistrzostwach Europy oraz Pucharach Świata, które odbyły się w ostatnim tygodniu sierpnia w Martinie na Słowacji, Jacek Żurowski zdobył również tytuł indywidualnego Wicemistrza naszego kontynentu. Dobrze zaprezentowali się także gliwiccy juniorzy: Konrad Żurowski i Mikołaj Stryja, którzy wywalczyli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów w Pucharach Świata. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Najbliższa okazja na kolejne medale już niebawem bo 20 września podczas zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w Kietrzu.

 

r e k l a m a