“GÓRNIK” URATOWANY? / JEST SZANSA NA PARKING PRZY STADIONIE / WSPÓLNA SPRAWA / WESTERPLATCZYCY Z BOJKOWA / SIATKARKI WRACAJĄ DO GRY

79

“GÓRNIK” URATOWANY?
BĘDĄ BARDZIEJ KORZYSTNE POŁĄCZENIA GLIWIC Z WARSZAWĄ
PKP Intercity poinformowało, że od grudnia na trasie Gliwice-Warszawa-Gliwice będzie jeździł pociąg kategorii express InterCity, dostosowany do potrzeb podróżnych. Przypomnijmy, że po ostatniej zmianie rozkładu pociąg dociera do stolicy w okolicy południa i nie cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. To ma się zmienić. Grudniowy rozkład jazdy ma zostać ułożony tak, by połączenie było atrakcyjne. ekspres InterCity będzie odjeżdżał z gliwickiego dworca po 5 rano, by na 8:15 dowieźć pasażerów do Warszawy. W drogę powrotną wyruszy przed 17:00 by dotrzeć do Gliwic około 20:00. PKP InterCity poinformowało również, że w planach jest skierowanie nowoczesnych pociągów Pendolino do stacji Gliwice w przeciągu najbliższych lat.

JEST SZANSA NA PARKING PRZY STADIONIE
MIASTO OGŁOSIŁO PRZETARG
Miasto ogłosiło przetarg na budowę parkingu przy stadionie miejskim. Wykonawca ma wykonać projekt, a oprócz miejsc postojowych stworzyć odwodnienie terenu i postarać się o pozwolenia na odprowadzanie deszczówki do rowów odwadniających. Prace mają być wykonane w ramach drugiego etapu rozbudowy stadionu przy ul. Okrzei. 165 nowych miejsc parkingowych ma powstać za stadionem, w miejscu obecnych ogródków działkowych. Parking ma służyć nie tylko odwiedzającym stadion, ale również okolicznym mieszkańcom i przyjeżdżającym na pobliski cmentarz Lipowy.

WSPÓLNA SPRAWA
ROZMOWY O KWK SOŚNICA-MAKOSZOWY
Związkowcy nie dają za wygraną bo, jak podkreślają możliwość wygaszenia kopalni Sośnica-Makoszowy byłby ciosem dla całej lokalnej społeczności. Tym razem spotkali się w tej sprawie nie tylko z przedstawicielami Zabrza i Gliwic ale rownież z posłami na sejm z okręgu gliwickiego. Nasza redakcja sprawdziła, czy na dzisiejszym spotkaniu, na które nie zaproszono przedstawicieli zarządu Kompanii Węglowej, udało się wypracować wspólne stanowisko

WESTERPLATCZYCY Z BOJKOWA
MIESZKAŃCY PAMIĘTAJĄ O BOHATERACH

Co łączy Bojków i Westerplatte? Dwóch westerplatczyków: chorąży Edward Szewczuk i kapral Michał Plewak, którzy spoczywają na bojkowskim cmentarzu. O to, by pamięć o nich była wiecznie żywa dbają mieszkańcy tej gliwickiej dzielnicy. Uroczystości, upamiętniające Westerplatczyków trwają w Bojkowie od początku września.

Wczoraj po mszy odbyły się uroczystości na cmentarzu. Poźniej w Młodzieżowym Domu Kultury wyświetlono film o westerplatczykach z Bojkowa. Przy okazji można też było zwiedzić wystawę „Westerplatte – okruchy pamięci”, a wieczorem obejrzeć plenerowy spektakl Teatru A „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”.

Program obchodów 75-tej rocznicy Bohaterskiej obrony Westerplatte przygotowała specjalna grupa inicjatywna działająca w Bojkowie, która obrała sobie za cel przypominanie nam, że Gliwice z II wojną światową łączy nie tylko Radiostacja.

SIATKARKI WRACAJĄ DO GRY
OTWARCIE NOWEGO SEZONU
W nadchodzący weekend w Gliwicach zostanie rozegrany turniej piłki siatkowej kobiet „Przyszłość jest TU”.Gospodarzem spotkania w hali przy ul. Akademickiej będzie AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który zaprezentuje swój nowy skład. Udział w turnieju zapowiedział min. S|MS LO2 Opole, który w ubiegłym sezonie należał do ścisłej czołówki rozgrywek, a także AZS AWF Katowice oraz AZS Częstochowa. Początek siatkarskich zmagań w piątek o 16:00. Finał w sobotę.

r e k l a m a