WILLA PRZY UL. BARLICKIEGO PIĘKNIEJE / PLONY ZEBRANE / ODBLASKOWE GLIWICE / MALOWANIE NA SPORTOWO / WSZYSTKO DLA DOMU / SPARING W GÓRACH

99

WILLA PRZY UL. BARLICKIEGO PIĘKNIEJE
REMONT DAWNEJ SIEDZIBY KURATORIUM NA UKOŃCZENIU
Dobiega końca remont Willi przy ul. Barlickiego. Budynek z ubiegłego stulecia, w którym kiedyś mieściła się siedziba delegatury kuratorium oświaty, odzyska dawny blask. 3 lata temu od skarbu państwa wykupiła go prywatna firma, która w reprezentacyjnym budynku chce stworzyć swoją siedzibę. Elewacja budynku została wyczyszczona, docelowo ma zostać również podświetlona. Mimo, że obiekt nie jest wpisany na listę zabytków, remont konsultowano z miejskim konserwatorem zabytków.

PLONY ZEBRANE
CZAS NA DOŻYNKI
Dożynki to tradycyjne ludowe święto z okazji ukończenia żniw, którego tradycja szeroko rozpowszechniła się w naszym kraju. Dożynkowych uroczystości nie mogło więc zabraknąć i w naszym mieście. Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gliwicach przygotowuje miejskie dożynki, które – tradycyjnie już – odbędą się w Ostropie. Niedzielne świętowanie rozpocznie się w południe na placu przy kościele w Ostropie. W programie jest konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową i występy artystyczne m.in.chóru “Melodia” z Wilczego Gardła, orkiestry dętej z Ostropy, a także występy kabaretowe: Grypy Biesiadnej KGB i kabaretu Bajery.

ODBLASKOWE GLIWICE
MIASTO WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI ODBLASKOWI.PL
Po raz trzeci Gliwice włączają się do akcji, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. W ramach ogólnopolskich działań członkom lokalnej społeczności będą rozdawane odblaskowe gadżety. Nasze miasto zostało ambasadorem akcji odblaskowi.pl. W jej ramach w najbliższą niedzielę w centrum handlowym przy ul. Rybnickiej rozdawane będą bezpłatne elementy odblaskowe. Przy okazji będzie można też poznać podstawy bezpiecznego zachowania na drodze. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami od początku września wszyscy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

MALOWANIE NA SPORTOWO
NOWY MURAL NA OS. SZTABU POWSTAŃCZEGO
Zaledwie kilka dni temu odsłonięto mural na ul. Pszczyńskiej, a w naszym mieście już powstaje kolejny. Wprawdzie nie jest to dzieło tak duże i wykorzystujące perspektywę, ale też ma za zadanie upiększać nasze miasto. Tym razem za malowanie wzięli się kibice Piasta. A mural powstaje tuż obok siedziby naszej redakcji, przy ul. Floriańskiej

WSZYSTKO DLA DOMU
JUBILEUSZOWE TARGI BUDOWNICTWA
Dziś, czyli w piątek 5 września, ruszają X Targi Budowlane. Przez trzy dni w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej będzie można oglądać stoiska z materiałami budowlanymi i artykułami wnętrzarskimi.

Jak co roku targom towarzyszy kiermasz roślin ozdobnych. Swoją ofertę prezentują tam grodnicy z Gliwic  i okolic Śląska. Targi potrwają do niedzieli.

SPARING W GÓRACH
PIAST GLIWICE ZAGRA NA WYJEŹDZIE Z GÓRALEM ŻYWIEC
Znamy już sparingpartnera Piasta w trakcie przerwy na mecze reprezentacji. W najbliższy poniedziałek gliwiczanie pojadą do Żywca, by towarzysko zmierzyć się z tamtejszym Góralem. Czarni-Góral, bo tak brzmi pełna nazwa tego klubu, występuje w drugiej grupie IV lidze Śląskiej. Obecnie, po pięciu rozegranych spotkaniach, Góral  zajmuje 10. miejsce w tabeli. Mecz odbędzie się w Żywcu o godz. 16:00.

 

r e k l a m a