ROWEREM Z CENTRUM DO SOŚNICY / WILLA PRZY RYBNICKIEJ ZMIENIA OBLICZE / ROZTAŃCZONY POCZĄTEK SEZONU W GTM / AKADEMICKA NA FINISZU / GLIWICZANKI NAJLEPSZE

60

Witam Państwa z naszego studia przy ul. Floriańskiej, w poniedziałek 8 września – w dzień dobrych wiadomości. I takie też będzie dzisiejsze wydanie programu: opowiemy min. o przygotowaniach do roztańczonej premiery w Teatrze Muzycznym i zmierzającym do końca remoncie ul. Akademickiej. Zapraszam.

ROWEREM Z CENTRUM DO SOŚNICY
POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA
Zgodnie z obietnicą zaczynamy od dobrej wiadomości – dla rowerzystów. Łatwiej i bezpieczniej będziemy jeździć z centrum miasta do Sośnicy. Miasto ogłosiło przetarg na budowę ścieżki rowerowej, która ma prowadzić od urzędu Miasta, przez tereny Politechniki, prowadzić w pobliżu powstającej Hali Gliwice i terenu giełdy samochodowej aż do granicy z Zabrzem przy ul. Wschodniej. Wykonawca będzie musiał przygotować projekt trasy rowerowej uwzględniając też miejsca postojowe. Nowa ścieżka ma mieć ok 7,5 km, a jej szacunkowa wartość nie powinna przekroczyć 30 tys zł. Gliwicki magistrat czeka na oferty do piątku 12 września.

WILLA PRZY RYBNICKIEJ ZMIENIA OBLICZE
REMONT JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie miało nową siedzibę. Będzie mieścić się w willi przy ul. Rybnickiej, gdzie już rozpoczął się remont. To pierwszy etap prac w którym rozebrany zostanie wolnostojący magazyn, a budynek główny ma zostać przebudowany. W planach jest też wycinka niektórych drzew. Największe zmiany mają zajść jednak dopiero w drugim etapie przebudowy kiedy istniejąca nieruchomość zostanie połączona z nową szklaną dobudówką. W otoczeniu willi nasadzone zostaną nowe drzewa, ma powstać też oczko wodne i parking na kilkadziesiąt samochodów. O szczegółach tej modernizacji będziemy informować państwa w kolejnych wydaniach Wiadomości.

ROZTAŃCZONY POCZĄTEK SEZONU W GTM
ABBA I SEN NOCY LETNIEJ
Aktorzy Gliwickiego Teatru muzycznego tanecznym krokiem wejdą w nowy sezon. Trwają intensywne próby przed premierą tanecznego show “I have a dream”, w którym historia snu nocy letniej zostanie opowiedziana za pomocą utworów zespołu Abba. Mimo że spektakl na deskach gliwickiego teatru zobaczymy dopiero 20 września, ekipa uchyliła już rąbka tajemnicy.
……………

AKADEMICKA NA FINISZU
ULICA ZMIENI SIĘ W DEPTAK
Studenckie wakacje też powoli się kończą…dobiega tez końca remont ulicy Akademickiej. (Przypomnijmy co pracach na Akademickiej w programie “Lato Imperium” powiedział nam prezes firmy Invest Complex Marek Kała) Wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się zakończyć prace w terminie i studenci pomaszerują na uczelnię wyremontowanym odcinkiem.

GLIWICZANKI NAJLEPSZE
UDANY POCZĄTEK SEZONU
Na zakończenie wiadomości jeszcze dobra sportowa informacja: W miniony piątek i sobotę w hali „OSIR” przy ul Akademickiej rozegrano towarzyski turniej z udziałem trzech, czołowych drużyn II ligi kobiet i trzecioligowego zespołu z Częstochowy. Najlepsze w tych dwudniowych zawodach okazały się Akademiczki z Gliwic, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta.  KŚ AZS Politechniki Śląskiej zakończył zawody z 9 punktami.  W końcowej klasyfikacji zawodów, drugie miejsce z trzema punktami straty do liderek zajął Sokół 43 AZS AWF Katowice, a SMS LO II Opole zakończył zmagania na trzecim miejscu z trzema wygranymi setami.

W dzisiejszych wiadomościach to już wszystko. Przypominam że możecie nas państwo oglądać w sieci kablowej Imperium Telecom i na stronie tvimperium.pl. Żegnam się z państwem i zapraszam na prognozę pogody. Do zobaczenia w kolejnym wydaniu wiadomości – jutro o tej samej porze.

r e k l a m a