Pełne wydanie Wiadomości: wtorek

80

PODWYŻKI W KOMISJACH WYBORCZYCH
DLA PRZEWODNICZĄCYCH NAWET O 165%
Członkowie komisji wyborczych dostaną spore podwyżki. Po zwiększeniu diet członkowie terytorialnych i obwodowych komisji zarobią ponad dwa razy więcej niż w ostatnich wyborów samorządowych w 2010 roku. Najwięcej, bo aż 650 zł otrzymają przewodniczący terytorialnych komisji. Ich Zastępcy i członkowie komisji terytorialnych dostaną odpowiednio 600 i 550 złotych. Z kolei w komisjach obwodowych wynagrodzenie będzie wahało się od 300 zł dla członków do 380 zł dla przewodniczących. Przypomnijmy, że aby zostać członkiem komisji należy zwrócić się do pełnomocników komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach.

UWAGA NA GRZYBY
SANEPID RADZI, JAK ZBIERAĆ I KUPOWAĆ JE BEZPIECZNIE
Sezon na grzyby w pełni – w lasach w naszym regionie jest ich teraz sporo. Ich zbieranie, przyrządzanie i jedzenie to, jak twierdzą smakosze, jedna z najprzyjemniejszych rzeczy o tej porze roku. Ale może być śmiertelnie niebezpieczna. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przypomina więc o podstawowych zasadach, których powinni przestrzegać grzybiarze. Przede wszystkim nie należy zbierać grzybów zbyt młodych, bo trudno określić ich gatunek. Najbezpieczniej jest wybierać te okazy, które od spodu kapelusza mają gąbkę – wśród nich nie ma bowiem gatunków silnie trujących.  W razie wątpliwości można też zwrócić się po bezpłatną poradę do stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (oprócz Gliwickiego Sanepidu świadczy je jeszcze 15 innych placówek w naszym województwie)

WYPADEK NA UL. WYCZÓŁKOWSKIEGO
W ZDARZENIU ZGINĄŁ 62-LETNI ROWERZYSTA
W ostatnich dniach na gliwickich drogach doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Niestety jeden z nich –  ten, który miał miejsce na ul. Wyczółkowskiego – okazał się śmiertelny.

ZMIEŃ GLIWICE…NIE TYLKO PRZEZ INTERNET
MIESZKAŃCY MAJĄ GŁOS
Bądź aktywnym obywatelem Gliwic – zachęcają twórcy strony zmiengliwice.pl. Przekonują, że cykliczne spotkania i interaktywna mapa, na której każdy może zaznaczyć miejsce i problem który go dotyczy to dobry sposób by kształtować swoją małą ojczyznę i mieć wpływ na to jak ma wyglądać nasze miasto.
………………….
Najbliższe spotkanie z mieszkańcami odbędzie się: jutro w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej. W czwartek kawiarenka obywatelska zawita do ostropy, a w piątek do Centrum kulturalno- sportowego Łabędź.

TENISIŚCI WALCZĄ O PUCHAR PREZYDENTA GLIWIC
W sobotę rozpoczęły się Amatorskie Mistrzostwa Gliwic w Tenisie. Rywalizacja na kortach przy ul. Kosynierów potrwa do 20 września. Zawodnicy powalczą o puchar prezydenta miasta w 15 kategoriach (single, deble i gry mikstowe), które dodatkowo zostały podzielone na grupy wiekowe. Wczoraj w kategorii open kobiet zwyciężyła Magdalena Hędrzak pokonując Alexandrę Shmidt 6:2 i 6:3, a w kategorii open mężczyzn  do dalszych rozgrywek przeszli Tomasz Cichy i Leszek Lemczak.

r e k l a m a