Najlepsze gliwickie marki / Gliwice zagrały w filmie odpłatnie / Brama metropolii Silesia w Gliwicach / Przestępcze dożynki / Paweł Janas trenerem Piasta

60

NAJLEPSZE GLIWICKIE MARKI
GLIWICKIE INSTYTUCJE NAGRODZONE W REGIONALNYM KONKURSIE

Gliwickie marki zostały docenione w regionalnym konkursie “Marka- Śląskie”. W kategorii usługa triumfował Park Naukowo- Technologiczny Technopark. W kategorii “Zdrowie” Laury przypadły Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Specjalne wyróżnienie otrzymała z kolei Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju, która podlega samorządowi naszego miasta. Nagrody V edycji konkursu Marka Śląskie przyznano podczas jubileuszowej XX Gali Regionalnej Izby Przemysłowo- Handlowej w Gliwicach.

GLIWICE ZAGRAŁY W FILMIE… ODPŁATNIE
MIASTO DOFINANSOWAŁO PRODUKCJĘ

Podczas ostatnich zdjęć, które w Gliwicach realizowała ekipa filmu “Klub Włóczykijów” na planie mieli okazję pojawić się amatorzy – statyści. W produkcji “zagrało” też nasze miasto, ale… nie za darmo. Jak podaje “Gazeta Miejska” w zamian za pokazanie wybranych miejsc w naszym mieście, gliwicki magistrat zapłacił producentom 80 tys zł. Pokazanie min. Starówki, Palmiarni wraz z Parkiem Chopina, Placu Grunwaldzkiego czy fontanny na pl. Piłsudskiego ma pomóc wypromować nasze miasto. Czy ta inwestycja się opłaci i przełoży na większą ilość odwiedzających? Przekonamy się po premierze “Kluby Włóczykijów”, którą zaplanowano na przyszły rok.

BRAMA METROPOLII SILESIA W GLIWICACH
NIE TYLKO REMONT DWORCA

Długo wyczekiwany remont gliwickiego dworca kolejowego ma ruszyć już wkrótce. Czas nagli, bo środki, z których ma być finansowany, muszą zostać wydane do końca przyszłego roku…

PRZESTĘPCZE DOŻYNKI
ŚWIĘTO ROLNIKÓW PRACOWITE DLA POLICJANTÓW

Wrzesień to miesiąc dożynek. W miniony weekend odbywały się one w kilku okolicznych miejscowościach. Niestety, nie dla wszystkich jednak dni te miały świąteczny przebieg…

Wracając do tematu dożynek, przypominamy, iż w najbliższy weekend odbędą się one w Brzezince. Wystąpi m.in. grupa kabaretowa Grzegorza Stasiaka oraz zespół Arkadia Band.

LOS PEREZA WCIĄŻ NIEPEWNY
PAWEŁ JANAS TRENEREM PIASTA?

Wygrana z Zawiszą Bydgoszcz pozwoliła złapać zawodnikom i trenerom Piasta głębszy oddech, ale jak się okazuje – nie na długo. Według informacji, które podaje tygodnik „Piłka Nożna”, działacze Piasta kontaktowali się z Pawłem Janasem, proponując mu przejęcie sterów po Perezie, o ile ten nie zdobędzie w najbliższych dwóch meczach czterech punktów. Były selekcjoner reprezentacji Polski, który pracuje teraz w pierwszoligowym Druteksie-Bytovii, nie był jednak zainteresowany zmianą pracodawcy. Przypominamy, że derbowe spotkanie z Górnikiem już za cztery dni w Zabrzu.

r e k l a m a