Pełne wydanie Wiadomości: czwartek

63

WYBUCH GAZU W AKADEMIKU
JEDNA OSOBA POSZKODOWANA

Dzisiejsze wiadomości rozpocznyamy od informacji o wybuchu gazu w akademiku Ondraszek przy ul. Kujawskiej. Do zdarzenia doszło około południa. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu od dowodzącego akcją  brygadiera Marka Luszczyka naruszona została ściana działowa. Wszystkich przebywających w akademiku ewakuowano.

W akcji uczestniczyły 4 wozy strażackie. Na razie nie wiadomo co było przyczyną wybuchu. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

ODLICZANIE DO WYBORÓW
PIĘĆ KOMITETÓW WYBORCZYCH W GLIWICACH

Przed nami gorąca, wyborcza jesień. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego  podała już wykaz pierwszych zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych. W naszym mieście są to: Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego, Przyjaciół Ziemi Gliwickiej, Nowa Prawica w Gliwicach, Komitet Wyborczy Wyborców Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie”, Koalicja dla Gliwic Z. Frankiewicza, Gliwice to my z Małgorzatą Tkacz- Janik. To jeszcze nie wszystkie – komitety tworzone przy dużych partiach mają czas na rejestrację do 7 października. To rownież termin, w którym mamy poznać listę kandydatów na radnych. Z kolei kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast można zgłaszać do 17 października.

PŁYWALNIA DELFIN OTWARTA
DELFIN PO KONSERWACJI

Mamy dobrą wiadomość dla amatorów pływania: pływalnia Delfin jest już otwarta.Podczas remontu, który rozpoczął się pod koniec wakacji, sprawdzono stan techniczny urządzeń i przeprowadzono ich konserwację. Widoczną zmianą są rysunki delfinów, które ozdobiły m.in. okolice jacuzzi i brodzika dla dzieci. Miejski Zarząd Usług Komunalnych, który administruje pływalnią, zapewnia, że to nie koniec zmian. W ciągu njabliższych miesięcy przy brodziku ma stanąc nowa zjeżdżalnia dla najmłodszych. Remont czeka też wejście do pływalni a parking przy basenie ma zostać rozbudowany.

100 NOWY AUTOBUS
PKM ZAKUPIŁ KOLEJNE NOWE POJAZDY

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach dobiło do setki. Nie chodzi jednak o lata, ani o eprzejechane kilometry ale o ilość nowych autobusów. Do gliwickiego taboru dołączył setny sutobus marki solaris

Nowe autobusy będą obsługiwały najbardziej popularne gliwickie linie

CUDA W RUINACH TEATRU VICTORIA
MUSICALOWA PREMIERA JUŻ W PIĄTEK

Tradycja żydowska, humor, taniec i śpiew- to przepis na musicalowy początek sezonu w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Przedpremierowy spektakl “Miłość czyni cuda”  będziemy mogli zobaczyć w ruinach teatru Victoria w piątek o 19:0

Premiera Musicalu “Miłość czyni cuda” dzień później, czyli w sobotę o 19:00. A pierwszym spektaklem, który zobaczymy na scenie przy Nowym Świecie będzie “I have a dream”. Premiera tanecznego show do muzyki Abby 20 września.

SZERMIERZE JUŻ Z MEDALAMI
MOCNE OTWARCIE SEZONU MŁODYCH ZAWODNIKÓW PIASTA GLIWICE

Mocnym akcentem rozpoczęli nowy sezon młodzi szermierze Piasta Gliwice. Na rozgrywanych w miniony weekend zawodach Pucharu Polski Juniorów młodszych, szpadziści Piasta, Damian Michalak i Marcin Nikiel wywalczyli kolejno złoty i srebrny medal. Skoro były to dwa najwyższe miejsca na podium, nietrudno się domyśleć, że obaj zawodnicy z Gliwic zmierzyli się w finale tej imprezy. W tym bratobójczym pojedynku Michalak uzyskał 15 trafień, a Nikiel – 13. W turnieju męskim startowało 124 zawodników.

r e k l a m a