Batory coraz bliżej Gliwic, a remont dworca w malinach: pełne wydanie Wiadomości – wtorek

97

BATORY CORAZ BLIŻEJ
TRWAJĄ PRACE PRZY ZAMKU PIASTOWSKIM
Wkrótce przy zamku piastowskim w Gliwicach stanie pomnik Stefana Batorego. Prace nad stworzeniem miejsca dla rzeźby już ruszyły. Pomnik, który razem z cokołem będzie mierzył 4 metry to dar partnerskiego miasta Gliwic – Salgotarjan na Węgrzech. Rzeźba stanie na placu nazwanym na cześć Węgierskiego partnera i będzie odwzorowaniem oryginału znajdującego się w Salgotarjan. Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowano na 30 września.
(ogrywka z folderu muzeum)

ROZSTRZYGNIĘCIE PRZESUNIĘTE
OFERTY REMONTU DWORCA POZNAMY PÓŹNIEJ
Nie tylko gliwiczanie z niecierpliwością wypatrują remontu dworca kolejowego w naszym mieście. Niestety już na etapie przetargu pojawiły się pierwsze opóźnienia. Termin otwarcia ofert kilkukrotnie przesuwano ponieważ zainteresowane firmy zasypały PKP szczegółowymi zapytaniami. Obecnie spółka planuje otworzyć nadesłane oferty z końcem września. Pozostaje mieć nadzieje że przesunięcia terminów na tym etapie nie wpłyną na opóźnienie terminu zakończenia prac.Polskie Koleje Państwowe, by nie stracić ponad 80 milionowej unijnej dotacji, muszą zakończyć prace do końca przyszłego roku. A do zrobienia jest sporo: dworzec ma być dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych, przebudowane mają zostanć tunele, perony do których mają prowadzić ruchome schody. Główny hol ma zostać połączony z dworcem autobusowym a odświeżona elewacja zyskać nowe podświetlenie.

DOM ŚWIATÓW W BUDOWIE
TRWAJĄ PRACE W DOMU PRZEDPOGRZEBOWYM
Dom przedpogrzebowy przy ul. Poniatowskiego jest w dobrych rękach – zabytek, który przez lata niszczał, zmienia się w muzeum historii żydów na śląsku. Remont ma zakończyć się w lutym przyszłego roku. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem nowe muzeum będziemy mogli odwiedzać jesienią przyszłego roku.

PRACOWITY WRZESIEŃ DLA MUNDUROWYCH
STRAŻ MIEJSKA KONTROLUJE POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ
Mamy połowę września, rok szkolny zaczął się więc na dobre. Przygodę ze szkołą rozpoczęli ci najmłodsi, co dla straży miejskiej oznacza sporo wytężonej pracy.

APEL ZDZISŁAWA KRĘCINY
DYREKTOR PIASTA ZASUGEROWAŁ SELEKCJONEROWI KAMILA WILCZKA
Piast zanotował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo wyjazdowe i to z groźnym rywalem zza miedzy – Najcenniejsze było utrzymanie w minionym sezonie, bo przecież byliśmy wiosną bardzo zagrożeni spadkiem. Jednak jako pojedynczy mecz, ta wygrana na pewno jest najbardziej prestiżowa dla klubu i kibiców – oznajmił portalowi katowickisport.pl Zdzisław Kręcina. Pochwalił także Kamila Wilczka i zasugerował Adamowi Nawałce, aby powołał go do reprezentacji – Trzeba pochwalić strzelców goli. Bartek Szeliga to młody chłopak. Dostał szansę i ją wykorzystał, ale ja stawiam na Kamila Wilczka. Myślę, że jest to piłkarz o potencjale nawet na grę w kadrze! – zaznacza Kręcina.

r e k l a m a