Piątek: Batory, centra, policja i przyszłość – pełne wydanie Wiadomości

BATORY SZYKUJE SIĘ DO UROCZYSTOŚCI
POMNIK JEST JUŻ W GLIWICACH
Na początku tygodnia informowaliśmy już państwa o przygotowaniach do postawienia pomnika Stefana Batorego przed Zamkiem Piastowskim. Wczoraj 2,5 metriowa rzeźba – darm miasta partnerskiego Salgotarjan- została przetransportowana na skwer który swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu węgierskiemu miastu. Zamocowana już na cokole figura czeka na uroczyste odsłonięcie, które zaplanowano na 30 września. W uroczystościach, które rozpoczną się o 13:00 wezmą udział przedstawiciele władz Gliwic i Salgotarjan.

CENTRA NIE TYLKO HANDLOWE
W GLIWICACH POWSTANĄ KOMPLEKSY USŁUGOWO-HOTELOWE
Największe gliwickie centrum handlowe, które znajduje się przy ul.Pszczyńskiej ma się powiększyć. Nie chodzi jednak tylko o zwiększenie powierzchni handlowej. W pobliżu węzła Gliwice-Sośnica ma powstać również biznes park oraz infrastruktura hotelowa. Możliwości takiej rozbudowy rozważane były już podczas powstania centrum, które zostało otwarte w 2013 roku. Podobne zmiany czekają teren przy innym gliwickim centrum handlowym przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. W pobliżu sklepów mają powstać nie tylko powierzchnie biurowe, ale też przemysłowe oraz infrastruktura sportowa.

RENOWACJA KAPLICY GALLEGO
TRWAJĄCE PRACE MAJĄ ZAKOŃCZYĆ SIĘ JESZCZE W TYM ROKU
Minął pierwszy miesiąc długo oczekiwanych prac przy renowacji kaplicy Gallego przy ul. Kozielskiej. Zakres robót przewiduje izolację fundamentów, dezynfekcję, remont ścian i wnętrza, wymianę dachu i zagospodarowanie terenu wokół. Do tej pory odsłonięto fundamenty, usunięto zniszczone cegły i rozpoczęło się uzupełnianie ubytków w murach. Rekonstruowane są ściany. MZUK zapewnia, że prace przy renowacji powstałej w XVIII wieku kaplicy Gallego mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

POMOCNY INTERNET
DZIĘKI REAKCJI INTERNAUTÓW ROZWIĄZANO SPRAWY POLICJI
W ostatnich dniach sprawy prowadzone przez policjantów udało się rozwiązać dzięki…reakcji internautów. Pierwszą z nich było zaginięcie 12-latki z Bojkowa, do którego doszło w środę rano.

PRZYSZŁOŚĆ JEST… NA PLACU KRAKOWSKIM
MEDIA TENT W GLIWICACH
Rozmowa z wirtualnym, interaktywnym prowadzącym, wydruk w trójwymiarze, stworzenie poklatkpowej animacji czy przetestowanie elektronicznych gadżetów i gier komputerowych – to wszystko jest możliwe dziś, czyli w piątek 19 wrzesnia, na placu Krakowskim. Tam do 20:00 potrwa Media Tent, czyli otwarte targi multimedialne. Wydarzeniu patronuje telewizja Imperium.

CZY DOBRA PASSA PIASTA SIĘ UTRZYMA?
MECZ Z CRACOVIĄ JUŻ W SOBOTĘ
Jutro Piast Gliwice podejmie Cracovię. Wprawdzie niebiesko-czerwoni wyprzedzają rywali z Krakowa tylko o jedno oczko w tabeli ale historia spotkań obu drużyn pokazuje, że możemy liczyć na utrzymanie zwycięskiej passy gliwiczan. Przedmeczowe nastroje zawodników sprawdził nasz sprawozdawca sportowy Grzegorz Muzia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko