Piątek: Batory, centra, policja i przyszłość – pełne wydanie Wiadomości

33

BATORY SZYKUJE SIĘ DO UROCZYSTOŚCI
POMNIK JEST JUŻ W GLIWICACH
Na początku tygodnia informowaliśmy już państwa o przygotowaniach do postawienia pomnika Stefana Batorego przed Zamkiem Piastowskim. Wczoraj 2,5 metriowa rzeźba – darm miasta partnerskiego Salgotarjan- została przetransportowana na skwer który swoją nazwę zawdzięcza właśnie temu węgierskiemu miastu. Zamocowana już na cokole figura czeka na uroczyste odsłonięcie, które zaplanowano na 30 września. W uroczystościach, które rozpoczną się o 13:00 wezmą udział przedstawiciele władz Gliwic i Salgotarjan.

CENTRA NIE TYLKO HANDLOWE
W GLIWICACH POWSTANĄ KOMPLEKSY USŁUGOWO-HOTELOWE
Największe gliwickie centrum handlowe, które znajduje się przy ul.Pszczyńskiej ma się powiększyć. Nie chodzi jednak tylko o zwiększenie powierzchni handlowej. W pobliżu węzła Gliwice-Sośnica ma powstać również biznes park oraz infrastruktura hotelowa. Możliwości takiej rozbudowy rozważane były już podczas powstania centrum, które zostało otwarte w 2013 roku. Podobne zmiany czekają teren przy innym gliwickim centrum handlowym przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego. W pobliżu sklepów mają powstać nie tylko powierzchnie biurowe, ale też przemysłowe oraz infrastruktura sportowa.

RENOWACJA KAPLICY GALLEGO
TRWAJĄCE PRACE MAJĄ ZAKOŃCZYĆ SIĘ JESZCZE W TYM ROKU
Minął pierwszy miesiąc długo oczekiwanych prac przy renowacji kaplicy Gallego przy ul. Kozielskiej. Zakres robót przewiduje izolację fundamentów, dezynfekcję, remont ścian i wnętrza, wymianę dachu i zagospodarowanie terenu wokół. Do tej pory odsłonięto fundamenty, usunięto zniszczone cegły i rozpoczęło się uzupełnianie ubytków w murach. Rekonstruowane są ściany. MZUK zapewnia, że prace przy renowacji powstałej w XVIII wieku kaplicy Gallego mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

POMOCNY INTERNET
DZIĘKI REAKCJI INTERNAUTÓW ROZWIĄZANO SPRAWY POLICJI
W ostatnich dniach sprawy prowadzone przez policjantów udało się rozwiązać dzięki…reakcji internautów. Pierwszą z nich było zaginięcie 12-latki z Bojkowa, do którego doszło w środę rano.

PRZYSZŁOŚĆ JEST… NA PLACU KRAKOWSKIM
MEDIA TENT W GLIWICACH
Rozmowa z wirtualnym, interaktywnym prowadzącym, wydruk w trójwymiarze, stworzenie poklatkpowej animacji czy przetestowanie elektronicznych gadżetów i gier komputerowych – to wszystko jest możliwe dziś, czyli w piątek 19 wrzesnia, na placu Krakowskim. Tam do 20:00 potrwa Media Tent, czyli otwarte targi multimedialne. Wydarzeniu patronuje telewizja Imperium.

CZY DOBRA PASSA PIASTA SIĘ UTRZYMA?
MECZ Z CRACOVIĄ JUŻ W SOBOTĘ
Jutro Piast Gliwice podejmie Cracovię. Wprawdzie niebiesko-czerwoni wyprzedzają rywali z Krakowa tylko o jedno oczko w tabeli ale historia spotkań obu drużyn pokazuje, że możemy liczyć na utrzymanie zwycięskiej passy gliwiczan. Przedmeczowe nastroje zawodników sprawdził nasz sprawozdawca sportowy Grzegorz Muzia.

r e k l a m a