Gliwickie Wodociągi sprzedają mieszkańcom najtańszą wodę na Śląsku. Najdrożej mają w Mikołowie

32

2,25 zł – za tyle Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów sprzedaje lokalnym, najczęściej gminnym wodociągom wodę. Wygląda więc na to, że wiele zależy od polityki miejskich firm. I tak np. gliwickie wodociągi długo unikały podwyżek, nie pobierają też od mieszkańców tzw. opłat abonamentowych, co jest normą w innych miastach. Dodatkowo niektóre wodociągi częściowo uniezależniły się od GPW i korzystają z własnych ujęć, m.in. na terenie znajdujących się w granicach Gliwic dzielnic: Ostropy i Wilczego Gardła oraz pobliskiej gminy Rudziniec.

Niskie ceny to żadna tajemnica. Nasza firma dobrze działa i nie można pozwolić na to, by żyłować na mieszkańcach. Woda to strategiczny produkt. Miasto jako właściciel musi myśleć nie tylko o zyskach firmy, ale też o tym, żeby nie odbywało się to nadmiernym kosztem gliwiczan – powiedział Gazecie Wyborczej Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic.

Cały tekst Gazety: http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,16669203,W_Gliwicach_jest_najtansza_woda_w_regionie__RAPORT_.html#ixzz3DqubnhSS

r e k l a m a