Pełne wydanie Wiadomości – Poniedziałek

70

STUDENCKI PAŹDZIERNIK
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO NA GWSP
Studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach rozpoczęli już nowy rok akademicki. We wtorek 7 października kolejny rok nauki zainauguruje Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystość odbędzie się w Auli Drewnianej GWSP przy ul. bojkowskiej o godzinie 16:00. Trzy dni później rok akademicki rozpocznie Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości. W nadchodzącym roku studenci będą mieli okazję uczyć się przedsiębiorczości wykorzystując ekonomiczną grę on-line.

SPRAWDŹ WAŻNOŚĆ DOWODU
DOKUMENTY WYDANE W 2004 ROKU TRACĄ WAŻNOŚĆ
Uwaga gliwiczanie. Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego przypomina, że w 2014 r. tracą ważność dokumenty wydane 10 lat temu. Wydział apeluje, by koniecznie sprawdzić ważność swoich dowodów osobistych. Data ważności umieszczona jest w prawym, dolnym rogu, na stronie ze zdjęciem. Wniosek o wymianę dowodu osobistego składa się osobiście w sali Obsługi Spraw Obywatelskich na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wniosek i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie miejskiej stronie internetowej.

ŻELIWNE GLIWICE
BAŚNIE I BACHANTKA W ODDZIALE ODLEWNICTWA
Trzeci piknik żeliwny, który odbył się w sobotę w Oddziale Odlewnictwa Muzeum w Gliwicach pokazał gliwiczanom, że baśnie zaklęte w żeliwie są wiecznie żywe, a najnowsza technologia może przysłużyć się sztuce. Główną atrakcją było odsłonięcie kopii bachantki na panterze i inauguracja najnowszych warsztatów dla najmłodszych.

POKAZALI ZMIANY W GLIWICACH
UCZNIOWIE ZSO NR 4 NAKRĘCILI KONKURSOWY FILM
Jak widzą Śląsk uczniowie Zespołu Szkół ogólnokształcacych nr 4? Pokazali to na filmie, który bierze udział ogólnopolskim konkursie “strzał w dziesiątkę”, który ma pokazać zmiany jakie zaszły w Polsce od czasu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

LEGIA POKONANA!
PIŁKARZE PIASTA GLIWICE POKONALI MISTRZA POLSKI 3:1
Nieprawdopodobne, ale prawdziwe. Piast Gliwice po raz pierwszy w historii pokonał Legię Warszawa i to w jakim rozmiarze!. Hat-tricka dla niebiesko-czerwonych w tym meczu zdobył Kamil Wilczek. Legioniści odpowiedzi zaledwie jednym golem autorstwa Ondreja Dudy. Aktualny mistrz Polski i świetnie grający w europejskich pucharach zespół stanowił jedynie tło dla popisów gliwickich piłkarzy. Z kolei w sobotni wieczór gracze Górnika Zabrze pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 2:1. Wygraną naszego rywala zza miedzy przyćmiły jednak wydarzenia na trybunach. Przed 102. Wielkimi Derbami Śląska na stadionie przy ul. Cichej w sektorze gości znaleziono ładunki pirotechniczne. Z tego powodu szefowie Niebieskich podjęli decyzję o nie wpuszczeniu fanów Górnika na derbowy.

r e k l a m a