Pełne wydanie Wiadomości – Czwartek

24

UTRUDNIENIA NA DASZYŃSKIEGO
Będzie się nam lepiej jeździło ulicą Daszyńskiego w Gliwicach. Drogowcy zabrali się za naprawę bieżących ubytków w jezdni. W związku z pracami kierowcy muszą jednak przygotować się na utrudnienia w ruchu. Mimo, że ruch na odcinku od pętli tramwajowej do ul. Styczyńśkiego zostanie utrzymany w obydwu kierunkach, możemy spodziewać się miejscowych zwężeń jezdni w miejscu prowadzonych prac.

BUDOWLAŃCY WRACAJĄ DO GTM
TEATR CZEKAJĄ KOLEJNE REMONTY
Nie mineło wiele czasu od ostatniego remonty w Gliwickim Teatrze Muycznym a juz szykuje sie kolejny. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku budynek przy Nowym Świecie dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych i przepisów przeciwpożarowych, podniesiono nadscenie, przebudowano foyer, sztanie a drewnianą konstrukcję dachu zastąpiono stalową. Teraz remont maja przejść łazienki, ogrodzenie i rurociąg zasilającey hydranty w głównym budynku. Do końca listopada wyremontowany ma zostać również dach w budynku przy ul. Dolnych Wałów, gdzie obecnie znajduje się kino Amok.

CZECHY INACZEJ
CZESKI FESTIWAL W GLIWICACH
Do Czech jest nam bardzo blisko – przekonuje stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury Melina i zaprasza na czeski festiwal. Od piątku do niedzieli w Gliwicach będzie można m.in. sprawzić jak brzmią i smakują Czechy, obejrzeć wystawę i spektakl.

UKRADŁ TELEFON Z SAMOCHODU
POLICJA RADZI, JAK UCHRONIĆ SWOJE MIENIE PRZED KRADZIEŻĄ
Kradzież na ul. Dolnej Wsi, gdzie otwarty samochód stał się zachętą i idealną okazją dla. 24-letnia kobieta zostawiła samochód otwarty zaledwie na moment, jednak sprawca zdążył skraść z wnętrza pojazdu leżący na przednim siedzeniu telefon komórkowy o wartości ok. 500zł.

TO JUŻ 45 LAT
KARATECY BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ W ŁABĘDZIU
Przed nami 45 urodziny karate w Gliwicach. To właśnie w 1969 roku w ramach działalności Gliwickiego Klubu Rekreacyjno – Sportowego „Stokrotka” utworzono pierwszą na Śląsku sekcję karate. W sobotę, 11 października, warto pojawić się w hali sportowej Łabędź, gdzie zaplanowano wiele sportowych atrakcji z okazji obchodów tej rocznicy. Otworzy je o godz. 10.30 otwarty trening karate dla dzieci, a po nim taki sam dla młodzieży i dorosłych. W programie znajdą się też pokazy artystyczne, zabawy i konkursy dla dzieci dotyczące karate oraz prezentacje karate kyokushin i innych sztuk walki.

r e k l a m a