Pełne wydanie Wiadomości – Wtorek

27

SZKOŁA JUŻ NIE BĘDZIE STRASZYĆ
KURIA PRZEJMUJE BUDYNEK PRZY ULICY ZIEMOWITA
W budynku przy ulicy Ziemowita przez lata mieściła się szkoła specjalna, jednak ze względu na jego zły stan techniczny niepełnoprawnych uczniów przeniesiono do innych placówek. Przez 3 lata obiekt popadał w ruinę. Teraz pustostanem zainteresowała się gliwicka kuria. Na jej wniosek  doszło do zamiany budynku na grunty pomiędzy ul. Kozielską a centrum handlowym Arena za dopłatą  200 tys. zł gotówką.Z miejskich planów zagospodarowania przestrzennego wynika, że w budynku może być prowadzona działalność edukacyjna. Co się tam znajdzie? Tego dowiemy się najwcześniej za kilka lat, kiedy kuria znajdzie środki na remont budynku.

PRZYGOTOWANIA DO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1,5 MLN ZŁOTYCH NA REMONT CMENTARZA CENTRALNEGO
Trwa remont kaplicy na Cmentarzu Centralnym. Jest to kolejny etap modernizacji nekropolii. Do tej pory wykonano kanalizację deszczową i zbudowano nowe punkty czerpania wody. Remont kaplicy ma się zakończyć za dwa tygodnie. Przez ten czas będzie ona nieczynna, a ceremonie będą się odbywać w kaplicy bocznej. Cmentarz prz ul. Kozielskiej to jedna z najstarszych nekropolii w naszym mieście, jej początki sięgają 1920, natomiast pierwsze pochówki miały miejsce 4 lata później.

DZIEŃ NAUCZYCIELA
ŚWIĘTUJĄ NAUCZYCIELE, A UCZNIOWIE MAJĄ WOLNE
Dziś Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez ponad 600 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został 42 lata temu, a data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Święto jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy są najczęściej obdarowywani kwiatami i drobnymi upominkami. A jak obchodzono Dzień Nauczyciela w Gliwicach? Sparwdziła to nasza reporterka Agnieszka Baron

ZWIERZĘ TEŻ CZŁOWIEK
DRAMATYCZNE WARUNKI W PSEUDOHODOWLI
Zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach, chore, okaleczone i brudne  – tak wygadała pseudohodowla, w sprawie której interweniowało gliwickie koło Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Jest jednak szansa na happy-end. Członkom Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami udało się namówić właściciela do zrzeczenia się zwierząt, dzięki czemu będzie można im poszukać nowych domów.

KOBIECA PIŁKA NOŻNA
SUKCES KOBIECEJ SEKCJI GTW
Piłka nożna to nie tylko męski sport. Udowodniły to zawodniczki GTW Gliwice. Zdobyły II miejsce w swojej grupie w turnieju w Kobiecej Logi Orlika. Gliwickie piłkarki pokonały zawodniczki z Bojszowa, Bytomia i Chorzowa. Lepsze od nich okazały się jedynie zawodniczki Kobiecego Kluby Sportowego z Tychów. Sukces jest tym większy, że dziewczyny trenują dopiero od kwietnia tego roku. Obecnie przygotowują się do startu w Polskiej Lidze Futsalu Kobiet oraz do mistrzostw młodzieżowych. Oprócz sekcji seniorek w klubie trenują jeszcze dwie grupy (U14 oraz U12) pod okiem trener Klaudii Nalepki. Najmłodsze zawodniczki wystąpią w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski pod koniec października.

 

 

 

 

r e k l a m a