Pełne wydanie Wiadomości – Środa

52

DŁUŻSZA PODRÓŻ DO WARSZAWY
W ŚRODĘ I CZWARTEK POCIĄGI POJADĄ O PÓŁ GODZINY DŁUŻEJ

W środę i czwartek podróż pociągiem ze Śląska do Warszawy wydłuży się. Kursy pociągów przez Centralną Magistralę Kolejową wydłużą się o około pół godziny. Opóźnienia będą związane z uruchamianiem nowych urządzeń sterowania ruchem. Prace na odcinku Korytów – Idzikowice już się rozpoczęły i mają potrwać do piątku rano. Po ich zakończeniu wszystko powinno wrócić do normy.

UWAGA NA TE ULICE
UTRUDNIENIA NA SZTABU POWSTAŃCZEGO I BOJKOWSKIEJ

Żeby było lepiej musi być przez chwilę gorzej – zgodnie z tą zasadą czekając na wymianę nawierzchni na ulicy Sztabu Powstańczego kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Prace rozpoczęły się wczoraj i mają potrwać do końca roku. Oprócz nowej nawierzchni wyremontowane zostaną również chodniki a przy ulicy powstaną nowe miejsca postojowe. Kolejna niemiła niespodzianka czeka na jadących ulicą Bojkowską. Od dziś na odcinku od ul. Żytniej do Spacerowej oraz przed rondem w kierunku Bojkowa obowiązuje ruch wahadłowy. Tu utrudnienia związane są z modernizacją gospodarki wodno-ściekowej.

INWESTYCJE W INFRASTRUKTURĘ DOCENIONE
GLIWICE IV W RANKINGU PISMA “WSPÓLNOTA”

Gliwice zajęły IV miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” podsumowującym wydatki samorządów na infrastrukturę techniczną. Pod uwagę były brane samorządowe inwestycje przeznaczone na rozwój transportu, gospodarki komunalnej oraz mieszkaniowej. Jak podkreśla zastępca prezydenta miasta Adam Neuman takie lokowanie pieniędzy sprzyja rozwojowi gospodarczemu i umacnianiu pozycji Gliwic w regionie. Nagrody wręczono podczas XII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Jachrance koło Warszawy.

STREET WORKOUT NA SERIO
URZĄDZENIA DO ĆWICZEŃ STANĄ PRZY JASNEJ

Mieliśmy okazję przekonać się, że grupa street workout traktuje ćwiczenia poważnie i jest otwarta dla wszystkich chętnych. Ich pokazowe treningi na placu Krakowskim i próby bicia rekordu pod względem ilości osób jednocześnie wykonujących pompki przyciągnęły sporo amatorów ruchu na świeżym powietrzu. I, choć przekonują, że do uprawiania streetworkout nie potrzeba nic oprócz chęci, teraz będą mogli korzystać z placu do ćwiczeń z prawdziwego zdarzenia. Pierwsze takie miejsce w Gliwicach powstanie przy ul. Jasnej

SUKCES GLIWICKICH BOLIDÓW
POTRÓJNY TRIUMF NA TORACH WIELKIEJ BRYTANII

Członkowie zespołu Silesian Greenpower wracają z Wielkiej Brytanii z trofeami. Studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach zdominowali podium: W zawodach Silverline Corporate Challenge ich ekologiczne bolidy SG2014 Bullet, SG2012 Polonez i SG2013 Shark II zajeły odpowiednio II III i V miejsce. Zmagania polegały na tym by skonstruowane przez załogi pojazdy przejechały jak największą liczbę okrążeń przy jak najmniejszym zużyciu energii. Konstruktorzy z gliwickiej politechniki mogą pochwalić się jeszcze nagrodą dla najlepiej skonstruowanego pojazdu, przyznawaną przez firmę Simens.

 

 

r e k l a m a