Pełne wydanie wiadomości – Wtorek

29

PIERWSZY GLIWICKI ODCINEK DTŚ PRAWIE GOTOWY
POJEDZIEMY NIM W LISTOPADZIE

Dobra wiadomość dla kierowców – już w listopadzie mamy pojechać pierwszym gliwickim odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej. Odcinek G1, który biegnie od ul. Kujawskiej do granicy z Zabrzem jest już praktycznie gotowy. Obecnie trwają tam odbiory techniczne dotyczące organizacji ruchu, oświetlenia i odwodnienia trasy. Ostatni krok do oddania drogi kierowcom to uzyskanie pozwolenia od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Przypomnijmy, że ten odcinek DTŚ-ki miał być gotowy już w sierpniu, jednak podmokły teren spowodował osunięcie się nasypu, który trzeba było odbudować i wzmocnić. Budowa blisko 3-kilometrowej trasy kosztowała 244 mln zł. Druga część gliwickiej średnicówki, biegnąca przez centrum miasta, ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku.

 

NOWE MIEJSCA PRACY W GLIWICACH
OPEL CHCE PRZYJĄĆ 300 PRACOWNIKÓW

Gliwicki Opel zwiększa zatrudnienie. Firma chce przyjąć 300 nowych pracowników, w związku z rozpoczęciem produkcji nowego modelu Astry. Mimo, że rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec przyszłego roku, nowoprzyjęci mają rozpocząć pracę już na początku 2015 roku. Przyjęcia będą dotyczyły stanowisk przy linii produkcyjnej i będą prowadzone przez firmę zewnętrzną. 300 nowych stanowisk to spory wzrost zatrudnienia – obecnie gliwicki zakład zatrudnia około 3 tysięcy pracowników.

 

ODJAZDOWA BIBLIOTEKA
MOBILNA WYPOŻYCZALNIA W LIGOCIE ZABRSKIEJ

Książki na dowóz? Czemu nie. Mieszkańcy Ligoty Zabrskiej, jako pierwsi w naszym mieście, mają szansę skorzystać z mobilnej biblioteki. Dwa razy w tygodniu w dzielnicy parkuje specjalny książkowy autobus. Mobilna wypożyczalnia czeka na czytelników we wtorki między 15:30 a 16:00 i w piątki między 9:00 a 9:30. Bibliotekarze przygotowali najchętniej wypożyczane pozycje, ale można też zamówić u nich wybraną książkę i odebrać przy kolejnej wizycie w objazdowej bibliotece.

 

WYGRANA W PREZENCIE DLA TRENERA
NBIT GLIWICE Z NAJWYŻSZYM ZWYCIĘSTWEM W KOLEJCE

NBIT Gliwice pokonał w niedzielnym meczu EBS Futsal Kielce 8:1. Strzelone gole piłkarze zadedykowali drugiemu trenerowi drużyny – Sebiastianowi Wiewiórze – który tego dnia obchodził swoje 36 urodziny. Ten sportowy prezent cieszył tym bardziej, że było to najwyższe zwycięstwo w tej kolejce ligowych rozgrywek. Glwiccy futsalowcy zajmują teraz 2 miejsce w tabeli I ligi ze stratą 3 punktów do lidera – Cuprum Polkowice. Szansę na zdobycie kolejnych będą mieli w najbliższą sobotę. 25 października rywalem NBIT-u będzie BSF Bochnia.

r e k l a m a