Pełne wydanie wiadomości – Czwartek

49

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TARNOGÓRSKIEJ
NIE ŻYJE 42-LETNIA KOBIETA
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś na ulicy Tarnogórskiej. W Szałszy w rejonie przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym, kierująca samochodem osobowym potrąciła 42 letnia pieszą. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła. To niestety nie jedyny groźny wypadek, do jakiego doszło w ostatnim czasie na naszych drogach

6 CHĘTNYCH DO UZBROJENIA STAREJ FABRYKI DRUTU
URZĄD MIASTA OTWORZYŁ OFERTY W PRZETARGU
Niewykluczone, że przygotowanie terenów starej Fabryki Drutu pod inwestycje będzie ponad dwukrotnie tańsze niż zakładał gliwicki magistrat. Do przetargu na wykonanie tego zadania staneło 6 firm, a najniższa oferta opiewa na 2 mln 300 tys zł. Pozostałe 5 ofert to  również kwoty poniżej sumy zakładanej przez miasto (od ponad 2,5 mln zł do blisko 4,5 mln zł). Obecnie trwa sprawdzanie ofert pod względem formalnym. Zwycięzca przetargu do połowy przyszłego roku będzie musiał m.in. przeprowadzić roboty ziemne, wyburzyć wybrane budynki, zbudowac mury oporowe i drogi. Tak przygotowany teren ma zachęcić inwestorów. Projekt Nowe Gliwice II zakłada powstanie w tym miejscu przestrzeni usługowo-biurowych. Miasto pozyskało na ten cel 4,5 mln zł unijnego dofinansowania.

AUTOBUSEM DO TOSZKA
TYLKO Z JEDNĄ PRZESIADKĄ
Autobusem do Toszka tylko z jedną przesiadką. W ubiegłym miesiącu uruchomiono linię numer 207 z Pyskowic do Toszka. Do Pyskowic z Gliwic dojedziemy linią 677. Obydwie linie zostały ze sobą sprzężone tak, aby ułatwić pasażerom podróż

MUZYCZNY EKSPERYMENT
CZWARTKOWE KONCERTY MŁODYCH, ZDOLNYCH
Prawdziwe muzyczne perełki – tak mówią o nich organizatorzy wydarzenia. Zespoły, których możemy słuchać w Gliwicach w czwartki, podczas Muzycznego Eksperymentu to początkujący, zdolni muzycy. Więcej o idei tych cyklicznych koncertów opowie Paweł Szypuła. O kolejnych koncertach w cyklu Muzyczny Eksperyment będziemy Państwa na bieżąco informować.

GIEŁDA PRACODAWCY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
SZANSA DLA STUDENTÓW I PRACODAWCÓW
Już po raz 8. na Politechnice Śląskiej odbyła się Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości. W tym roku jest to już druga szansa studentów na znalezienie pracy czy stażu. Dzisiaj do centrum konferencyjnego zjechało 70 wystawców a także przedstawiciele innych instytucji, które mają pomóc studentom wejść na rynek pracy. Czy takie wydarzenia są potrzebne? Sprawdzała to nasza reporterka Agnieszka Baron.

PIAST ZAGRA Z JAGIELLONIĄ
NIEBIESKO-CZERWONI KONTRA ŻÓŁTO- CZERWONI
Piłkarze Piasta Gliwice szykują się do kolejnego meczu. W sobotę na własnej murawie zmierzą się z Jageillonią Białystok. Aktualny wicelider tabeli to poważny przeciwnik. A w ostatnich 6 kolejkach piłkarzom z Białegostoku sprzyjała dobra passa: odnieśli 5 zwycięstw i zanotowali tylko 1 remis. Liczmy jednak, że niebiesko-czerwonym uda się ją przerwać. Podopieczni Angela Pereza Garcii zapowiadają, że w sobotnim spotkaniu dadzą z siebie wszystko. Z występu w najbliższym meczu nie chce rezygnować nawet Kamil Wilczek, który po starciu ze Śląskiem Wrocław doznał złamania przegrody nosowej. Jeśli trener zdecyduje się go wystawić Wilczek wystąpi w specjalnej, chroniącej twarz masce. Czy determinacja gliwickich piłkarzy przełoży się na zdobyte gole przekonamy się w sobotę o 15:30 na stadionie przy Okrzei.

r e k l a m a