Pełne wydanie wiadomości – Piątek

41

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA. NOGA Z GAZU NA GROTTGERA I PSZCZYŃSKIEJ
Jesienna aura nie ułatwia pracy drogowcom, ale na nadchodzący weekend planują kolejne remonty. W sobotę i niedzielę będą prowadzić prace na ul. Grottgera, na odcinku od ul.Tarnogórskiej do przecięcia z Warszawską. Ruch będzie odbywał się tam wahadłowo. Panowie w pomarańczowych kamizelkach mają też utrudniać przejazd ul. Pszczyńską. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje im planów zajmą odcinek od skrzyżowania z ul. Jasną do przecięcia z z ul. Curie Skłodowskiej. Objazd, dla jadących w kierunku centrum wytyczony zostanie ulicami: Nowy Świat, Rybnicką i Kochanowskiego. W kierunku Bojkowa poprowadzi ulicami: Panewnicką i Kujawską. Remont ul. Pszczyńskiej może potrwać do 29 pazdziernika 2014 r.

SMARTFON POMOŻE ZNALEŹĆ KOMISARIAT. MSW STWORZYŁO APLIKACJĘ “MOJA KOMENDA”
“Moja komenda” to nazwa aplikacji stworzonej przez Ministerestwo Spraw Wewnętrznych. Można ją bezpłatnie pobrać na smartfona za pomocą App Store i Google Play. Co daje nam taka aplikacja? Przede wszystkim szybki dostęp do adresów i telefonów wszystkich jednostek policji. Przy włączony GPS-ie aplikacja wskaże nam najbliższy komisariat.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY. STRAŻ MIEJSKA NAGRADZA ZDOLNE DZIECI

Co roku na początku roku szkolnego straż miejska we współpracy z policją organizuje specjalne spotkania z uczniami szkół podstawowych. Strażnicy wraz z policjantami uczą dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Dziś w siedzibie straży miejskiej odbył się finał akcji “Bezpieczna droga do szkoły”. Poza wiedzą z przepisów ruchu drogowego liczył się także talent i to nie byle jaki, bo malarski.
RAPORT NIEZGODY. NIK KRYTYKUJE, URZĄD NIE WIDZI PROBLEMÓW

Nie milkną echa po opublikowaniu raportu z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Urząd miasta interpretuje raport jednoznacznie pozytywnie. Jednak w dokumencie pojawiły się także pewne niedociągnięcia wymienione przez kontrolerów. Jak czytamy w informacji dla mediów “oceny ogólne dwu jednostek (spółek) były negatywne, a pozostałych pięciu pozytywne mimo stwierdzonych nieprawidłowości”. Uwagi dotyczyły między innymi naruszenia ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o gospodarce komunalnej, a także niestosowania ustawy o prawie zamówień publicznych i ustawy o wynagrodzeniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi. Co na to urząd miasta?

 

POWALCZĄ O ZŁOTO SHOGUNA. VI EDYCJA TURNIEJU W NIEDZIELĘ W GLIWICACH
Judocy znów dadzą z siebie wszystko. Już po raz szósty w Gliwicach odbędzie się turniej Judo o Złoto Shoguna. Podczas imprezy będzie można obejrzeć zmagania na macie najlepszych zawodników w tej sztuce walki: medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, między innymi wielokrotnego mistrza i reprezentanta Polski Krzysztofa Wiłkomirskiego. Tegoroczna edycja turnieju o złoto shoguna będzie też okazją do uroczystego podziękowania kończącemu karierę wieloletniemu trenerowi Eugeniuszowi Olejniczakowi. Impreza rozpocznie się o 15:00 w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akademickiej.

r e k l a m a