Niespokojny "bombowy" poniedziałek, dobra informacja dla kierowców, z myślą o seniorach powstanie miniosiedle.

81

BOMBOWY PONIEDZIAŁEK. PLAGA ALARMÓW BOMBOWYCH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

UTRUDNIENIA ZNIKNĘŁY. PRACE NA WĘŹLE GLIWICE – SOŚNICA ZAKOŃCZONE PRZED CZASEM
Prace na węźle Gliwice-Sośnica udało się zakończyć przed czasem. Wymieniono tam urządzenia dylatacyjne na jezdni w kierunku Krakowa, ułożono nową warstwę ścieralną nawierzchni, odtworzono również oznakowanie poziome. Mimo, że na uporanie się z tym zadaniem wykonawca miał czas do połowy listopada, wszystko było gotowe jeszcze przed weekendem. Kierowcy mogą więc odetchnąć z ulga, bo na czas wyłączona była jezdnia zasadnicza relacji Wrocław – Katowice a ruch odbywał się po jezdni zbiorczej.

MIESZKANIE SPOKOJNEJ STAROŚCI. GLIWICKI ZBM CHCE WYBUDOWAĆ CENTRUM 50+

RYTMICZNY FINAŁ. ZNAMY FINALISTÓW VI EDYCJI FESTIWALU

W sobotę w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbył się finał festiwalu Rytm Gliwice, któremu patronowala Telewizja Imperium. O laury walczyły najlepsze zespoły i soliści, wybrani spośród setki amatorów śpiewu, którzy prezentowali się na castingach. Zwycięzcą 6. edycji festiwalu Rytm Gliwice została Sylwia Lipka, drugie miejsce zajęła Anna Buczkowska a trzecią nagrodę przyznano Aleksandrze Płuciennik.

ZŁOTO SHOGUNA DLA JUDOKÓW. W NIEDZIELĘ ODBYŁA SIĘ VI EDYCJA TURNIEJU

W niedzielę judocy z całej Europy spotkali się w hali przy ul. Akademickiej by, jak co roku, powalczyć o złoto shoguna. Podczas turnieju odbyło się też uroczyste pożegnanie, kończącego karierę trenerską, Eugeniusza Olejniczaka.

r e k l a m a