Wyborcze limity, śmieciowa rewolucja i puchar Polski w futsalu

28

WYBORCZY LIMIT. ZDM WPROWADZA OGRANICZENIA DOTYCZĄCE PLAKATÓW WYBORCZYCH
W okresie wyborczym zarówno pomysłowość twórców plakatów jak i tych, którzy później zapełniają nimi każde wolne miejsce w mieście, nie zna granic. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach postanowił jednak stonować ten entuzjazm i wprowadził ograniczenia. Każdy z zarejestrowanych komitetów będzie mógł umieścić przy miejskich drogach maksymalnie 500 swoich reklam. Komitety muszą też złożyć odpowiednie wnioski i uiścić opłatę, która za każdy metr kwadratowy reklamy wynosi 1 zł 80 gr dziennie. Doświadczenie ubiegłych lat pokazuje jednak, że żadne obostrzenia nie są w stanie zniechęcić do zaklejania plakatami wyborczymi.

ŚMIECIOWA REWOLUCJA. MNIEJ ŚMIECI, WIĘCEJ EKOLOGII
Ma być nowocześnie i bardziej ekologicznie. Na gliwickim wysypisku śmieci powstanie nowoczesna instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Dzięki kompostowni i sortowni rocznie przetwarzanych ma być nawet 100 tysięcy ton odpadów a na wysypisko ma trafić do ⅓ mniej odpadów niż obecnie. Na miejscu, gdzie ma stanąć instalacja wbito już symbolicznie pierwszą łopatę. Inwestycję realizuje śląskie Centrum Recyklingu utworzone przez miejskie Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów i firmę Remondis. Jej koszt, który oszacowano na 40 mln zł, w sporej części ma pokryć dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdy całość będzie gotowa zlikwidowana ma zostać stara sortownia przy ul. Akademickiej.
POLICJA PROSI O POMOC INTERNAUTÓW. OBYWATELE POMAGAJĄ ROZWIĄZAĆ KRYMINALNE ZAGADKI

PATRIOTYZM NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH. MŁODZI GLIWICZANIE ŚPIEWAJĄ PIEŚNI PATRIOTYCZNE

PUCHAR POLSKI W FUTSALU. ELIMINACJE W NIEDZIELĘ W HALI PRZY UL. KOZIELSKIEJ

W niedzielę w hali przy ul. Kozielskiej futsalowcy zmierzą się w eliminacjach do Pucharu Polski. O awans do dalszych etapów rozgrywek powalczą śląskie drużyny futsalowe. Na parkiecie będzie można zobaczyć GTW Gliwice, GKS Tychy, Frompol Tychy oraz Strzelec Gorzyczki. Organizatorzy przygotowali też niespodzianki i nagrody, które zostaną rozlosowane wśród kibiców. Zmagania rozpoczną się w niedzielę 2 listopada o 9:00 i potrwają do 16:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

r e k l a m a