5 goli Piasta, wiadukt na DK88 w końcu otwarty i ul. Śliwki zamknięta od poniedziałku.

63

UWAGA NA UL. JANA ŚLIWKI. ODCINEK DO UL. ORLICKIEGO ZAMKNIĘTY OD PONIEDZIAŁKU
Od poniedziałku 3 listopada drogowcy zajmą odcinek ulicy Jana Śliwki do ul.Orlickiego. Tradycyjnie już – przyczyną jest budowa Drogowej Trasy Średnicowej. Tym razem chodzi o wyburzenie obiektu nad Kłodnicą i postawienie w jego miejscu nowego. W związku z tym od poniedziałku kierowcy będą musieli korzystać z objazdu który w kierunku Tarnowskich Gór poprowadzi ulicami: Wyspiańskiego, Styczyńskiego, Andersa, Okulickiego i DK 88, a w przeciwną stronę przez ul. Toszecką, Wojciecha, Dk 88 i dalej przez Okulickiego, Andersa, Styczyńskiego i Wyspiańskiego. W związku z objazdami będzie można też skręcać w lewo z ul. Toszeckiej w Świętojańską. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca listopada przyszłego roku.

WIADUKT NA DK 88 ODDANY DO UŻYTKU. W PRZYSZŁYM TYGODNIU KOLEJNE OTWARCIE.

XIX IGRZYSKA PLACÓWEK INTEGRACYJNYCH. WSPÓLNA ZABAWA I LEKCJA NA CAŁE ŻYCIE.

CHŁOPIEC Z GLIWIC POWRACA. DODATKOWE SPEKTAKLE W LISTOPADZIE I GRUDNIU.
To chyba najbardziej rozchwytywany chłopiec w Gliwicach. “Chłopiec z Gliwic”, czyli spektakl, który można było oglądać w Willi Caro wraca na afisz. Przedstawienie opowiada o legendarnej obronie Gliwic, w której ważną rolę odegrały ważące kaszę kobiety. Cieszyło sie tak dużym zainteresowaniem, że muzealnicy postanowili dać kolejną szansę, nie tylko najmłodszym, na obejrzenie tej historii. Najbliższe spektakle odbędą się 25 i 30 listopada. Kolejne w grudniu. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, ale trzeba wcześniej zarezerwować sobie telefonicznie miejsce – ich ilość jest ograniczona.

5 GOLI PIASTA. PIAST GLIWICE POKONAŁ GKS BEŁCHATÓW
We wczorajszym meczu z GKS Bełchatów Piast Gliwice szedł jak burza. Po konsekwentnej grze niebiesko-czerwoni awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, wygrywając z Bełchatowem 5 – 0. “Nikomu do głowy nie przyszłoby, że strzelimy im aż pięć bramek. Moi zawodnicy i ja bardzo cieszymy z dzisiejszego wyniku” – powiedział po wczorajszym meczu Angel Perez Garcia. Gliwiczanie od początku spotkania przejęli inicjatywę na boisku i w pierwszej połowie pozwolili gościom na stworzenie zaledwie dwóch okazji bramkowych. Jak zapowiada trener piastunek, drużyna nie osiada na laurach i już szykuje się do ligowego starcia z Podbeskidziem. Z tą samą drużyną gliwiczanie spotkają się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

r e k l a m a