Świąteczne zmiany rozkładu jazdy i objazdy. Wspomnienia tych, którzy odeszli.

46

NOWY DWORZEC CORAZ BLIŻEJ. PKP WYŁONIŁO WYKONAWCĘ PRZEBUDOWY GLIWICKIEGO DWORCA.

UWAGA: ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU. OBJAZDY I ZAMKNIĘTE ULICE W POBLIŻU CMENTARZY.
Nadchodzący weekend i Dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonych podróży na groby bliskich. Przypominamy, że tego dnia w pobliżu Gliwickich nekropolii będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Od dziś do niedzieli jadąc w okolicy Cmentarza Centralnego od ul.Kozielskiej należy kierować się na ul. Okulickiego do DK88 lub w lewo do ul. Andersa. Do poniedziałku włącznie ul. Okulickiego będzie jednokierunkowa. Od strony węzła na DK88 i ul. Okulickiego będzie można dojechać do parkingu przy centrum handlowym ARENA oraz parkingu przy Cmentarzu Centralnym. Samochody będzie można tez zaparkować przy ul. Andersa i po jednej stronie ul. Okulickiego. Zmiany dotyczą też okolic cmentarza przy ul. św Wojciecha. Od piątkowego wieczoru do niedzieli ulice św. Wojciecha i Myśliwska będą jednokierunkowe. Do cmentarza będzie można dojechać od strony ul. Toszeckiej lub (jadąc od strony drogi krajowej nr 88) kierując się objazdem prowadzącym przez ul. św. Wojciecha, Jałowcową i Myśliwską. Sporo tego. Może warto więc w najbliższych dniach zostawić samochód pod domem?

JAK POJADĄ AUTOBUSY W ŚWIĘTA? DODATKOWE LINIE I ZMIENIONE KURSY.
Czas na informację dla tych, którzy w najbliższych dniach wybiorą komunikację publiczną. Jak co roku w okresie dnia Wszystkich Świętych w Gliwicach będą kursowały specjalne linie autobusowe. Autobusem C-1 dojedziemy na Cmentarz Centralny z Trynku, C-2 połączy tą największą nekropolię z Placem Piastów, C -3 będzie kursować między Cmentarzem Lipowym i Centralnym a z ul. Poniatowskiego będzie można dojechać na Cmentarz Centralny linią C-4. 1 listpada obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy, a dla linii nr 6, 154, 288 i 840 rozkłady specjalne. Autobusy nie będą tez tego dnia zatrzymywały się przy centrach handlowych.

CO NOWEGO NA CMENTARZACH? MZUK ZAKOŃCZYŁ KOLEJNE REMONTY.

HOLY WINS KONTRA HALLOWEEN. CZY ZABAWA W HALLOWEEN JEST GRZECHEM?

WSPOMINAMY TYCH, KTÓRZY ODESZLI W TYM ROKU. ZNICZE ZAPALIMY W TYM ROKU NA GROBACH L. GILA I L. DUNAJCZYKA
W związku z przypadającym w sobotę świętem mecze 14. kolejki ekstraklasy zostaną rozegrane w piątek, niedzielę i poniedziałek. Piast Gliwice 3 listopada zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Więcej o tym spotkaniu powiemy w poniedziałkowym wydaniu wiadomości. A w związku z nadchodzącym dniem zadusznym przypomnijmy sylwetki tych, którzy odeszli w tym roku. 15 lutego, w wieku 70 lat zmarł Lesław Gil – wieloletni piłkarz i były kapitan Piasta Gliwice. Barw gliwickiego klubu bronił przez 14 sezonów co dało mu piąte miejsce na liście wszechczasów, pod względem gier w barwach naszego klubu. W tym roku pożegnaliśmy jeszcze jedną piłkarską legendę. 22 października odszedł Lesław Dunajczyk, piłkarz i wieloletni trener drużyny. W niebiesko -czerwonych barwach debiutował w 1965 roku, prowadził też m.in. grupy seniorskie i młodzieżowe Piasta i Kolejarza. Miał 67 lat.

r e k l a m a