Wtorek: DTŚ otwarta od środy, radiostacja i rynek walczą o elitarny tytuł.

53

OTWARCIE DTŚ W GLIWICACH. PIERWSZY ODCINEK PRZEJEZDNY OD ŚRODY
W końcu się doczekaliśmy. Pierwszy odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach zostanie otwarty w środę. Kierowcy będą mogli przejechać odcinkiem G1, który poprowadzi od ul. Kujawskiej do granicy z Zabrzem, popołudniu. Po otwarciu pierwszej części średnicówki w Gliwicach trasa będzie mieć już łącznie około 26 km długości. Druga i ostatnia część DTŚ w naszym mieście,która przebiega przez centrum, jest w trakcie budowy. Zanim zostanie otwarta dla kierowców, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bo oprócz, zamkniętego niedawno fragmentu ul.Jana Śliwki, jeszcze w tym roku czekają nas między innymi kolejne utrudnienia na ul. Zwycięstwa. Zakończenie prac jest planowane na koniec 2015 roku.

GLIWICKIE IKONY WOJEWÓDZTWA? RADIOSTACJA I RYNEK WALCZĄ W PLEBISCYCIE
Gliwicki rynek i radiostacja mają szansę wygrać plebiscyt na najbardziej rozpoznawalny obiekt województwa śląskiego. W plebiscycie zorganizowanym przez portal „Odkryj śląskie” bierze udział ponad 20 obiektów z różnych miast, ale to właśnie gliwicka radiostacja wysunęła się w ostatnich dniach na prowadzenie. Nasz rynek, razem z katowickim Spodkiem, Nikiszowcem i Parkiem Śląskim puki co plasują się w pierwszej piątce. Pozycja w rankingu może jednak szybko uledz zmianie, bo wszystko zależy od internautów. Głosować na ikonę województwa można 3 razy w tygodniu.

DLA JUNIORA I SENIORA. SKWER DLA KAŻDEGO NA OS. OBROŃCÓW POKOJU
Ta przestrzeń ma zintegrować całe osiedle – zapowiadają pomysłodawcy. Ruszyły prace nad nowym skwerem, który powstaje na osiedlu Obrońców Pokoju. Mieszkańcy mają już do dyspozycji m.in. plenerową siłownię, a wkrótce na terenie przy ul. Paderewskiego powstanie też boisko do koszykówki, rolkowisko, stoliki do gry w szachy oraz ławeczki i miejsce do rozstawienia sceny.

KOCI RAJ. PRZYTULISKO U PANI ANI

PIŁKARSKIE WIDOWISKO. WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO PIASTA W BIELSKU-BIAŁEJ
To było prawdziwe piłkarskie widowisko. Piast Gliwice wywiózł z Bielska-Białej trzy punkty i awans na 9 miejsce w tabeli ekstraklasy. Swoją pozycję niebiesko -czerwoni ugruntowali już w pierwszej połowie, wykorzystując błędy gospodarzy i zaliczając dwa trafienia. Jako pierwsi umieścili piłkę w siatce bielszczan Kamil Wilczek i Konstantin Vassiljev. W drugiej połowie korzystny dla gliwiczan wynik podwyższył Herbert. Po honorowym golu dla Podbeskidzia, podopieczni Angela Pereza Garcii udało się znów odzyskać trzy bramkową przewagę, a ostateczny wynik spotkania zakończył gol Sokołowskiego. Wygrana 4:2 sprawiła że od strefy mistrzowskiej dzielą piastunki tylko 2 punkty. Szansa na zdobycie kolejnych już w piątek. Piast zmierzy się wtedy na własnej murawie z Górnikiem Łęczna.

r e k l a m a