CZWARTEK: kolejna siłownia pod "chmurką", wybieg dla psów i budynek Fluoru odzyska dawny blask

78

W GLIWICACH PRZYBYWA SIŁOWNI. MOŻNA JUŻ ĆWICZYĆ POD CHMURKĄ PRZY UL.  HORSTA BIENKA

Od wczoraj gliwiczanie mogą korzystać z nowej siłowni plenerowej. Przy ul. Horsta Bienka, w pobliżu placu zabaw, zainstalowano 6 urządzeń do ćwiczeń w plenerze. To w sumie 12 stanowisk (m.in. stacjonarny rower, wahadło, czy twister), z których będzie można korzystać przez całą dobę. Urządzenia zostały dobrane tak, aby mogły na nich ćwiczyć osoby w każdym wieku. Podobne siłownie pod chmurką działają już m.in. na osiedlu Obrońców Pokoju, na Placu Grunwaldzkim, w Sośnicy przy ul. Dzionkarzy i w parku w Bojkowie. Kolejne takie miejsce do ćwiczeń ma powstać przy ul. Dekracza na osiedlu Sikornik.

PSIA PRZESTRZEŃ. RUSZYŁA BUDOWA WYBIEGU DLA PSÓW

Nie tylko mieszkańcy Gliwic będą mieli nowe miejsce do ćwiczeń. Ruszyła budowa wybiegu dla psów na osiedlu Kopernika. To pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście, w którym czworonogi będą mogły pobiegać bez smyczy. Na terenie przy ulicach Perseusza i Gwiazdy Polarnej zamontowane zostaną wodopoje, piaskownica i psi pisuar. Na naszych podopiecznych będą czekały też specjalne przeszkody do zabawy i tresury (m.in. tunel i kładka). Całość zostanie ogrodzona i będzie z niej można korzystać bezpłatnie. Pierwszy gliwicki plac zabaw dla psów ma być gotowy jeszcze w tym roku.

NOWE OSIEDLE ROŚNIE POD LASEM. KOLEJNY ETAP PRAC NA UKOŃCZENIU

ODZYSKAĆ DAWNY BLASK. TRWA REMONT BUDYNKU PRZY UL. WYSZYŃSKIEGO

Nie tylko stare kamienice mają swój urok – przekonują projektanci. Mamy się o tym przekonać, gdy remont budynku przy ul. Prymasa Wyszyńskiego w Gliwicach dobiegnie końca. Reprezentacyjna budowla ma odzyskać dawny blask, a przyszkolne wejście ma nadać mu nowoczesnego charakteru. Pierwsze efekty modernizacji  można już oglądać. Do końca roku powinna być gotowa frontowa elewacja. Całość zostanie podświetlona, a finalny efekt mamy zobaczyć w przyszłym roku.

MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM. WALKA O NAGRODY JUŻ W NIEDZIELĘ


PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK

r e k l a m a