PIĄTEK: place zabaw przy każdej szkole, nowy komisariat i zawody na poziomie

86

PLACE ZABAW PRZY KAŻDEJ SZKOLE. EFEKTY PROGRAMU “PRZYJAZNA SZKOŁA” W GLIWICACH

We wczorajszych wiadomościach mówiliśmy o systematycznym ocieplaniu gliwickich szkół i przedszkoli. Ale w efekcie prowadzonych prac zmieniają się nie tylko budynki – również ich otoczenie. W ciągu ostatnich 4 lat przy gliwickich placówkach oświatowych powstało w sumie 37 placów zabaw. wybudowano też 17 boisk sportowych. Na ten cel przeznaczono ponad 27 mln zł z miejskiej kasy. Ich doposażenie było możliwe dzięki rządowemu wsparciu w ramach programu Radosna Szkoła. W tym roku nowe miejsca do zabawy powstały przy szkołach podstawowych nr 2 w Wilczym Gardle, nr 36 na osiedlu Politechnika oraz nr 38 w Łabędach. Dzięki temu każda gliwicka podstawówka ma teraz swój plac zabaw.

POLICJANTÓW CZEKA PRZEPROWADZKA. PRZY UL.PSZCZYŃSKIEJ POWSTAJE NOWY KOMISARIAT

Z kolei przy odremontowanej ulic Akademickiej wciąż straszy, mało reprezentacyjny, III komisariat policji. Mundurowi z trójki z nadzieją patrzą jednak w przyszłość i na, nieodległą ulicę Pszczyńską, gdzie powstaje ich nowa siedziba. Na terenie, który przekazał gliwicki samorząd, od podstaw budowany jest nowoczesny komisariat. Prace budowlane jak dotąd przebiegają zgodnie z planem. Do końca października udało się zakończyć roboty ziemne i położyć fundamenty. Na nich stanie budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie trwają prace przy wznoszeniu pierwszej kondygnacji. Policjanci mają przenieść się do nowej siedziby pod koniec przyszłego roku.

WYBORY SAMORZĄDOWE W NIEDZIELĘ. CZY GLIWICZANIE PÓJDĄ DO URN?

“ŻYLETA” DOCENIONA. CENTRUM NOWYCH TECHNOLOGII W GLIWICACH WYRÓŻNIONE

ZAGRAJĄ PO RAZ XXIII. ZNAMY PROGRAM FINAŁU WOŚP W GLIWICACH

SIĘGNĄ JAK NAJWYŻEJ. ZAWODY WSPINACZKOWE W GLIWICACH

Droga na szczyt na pewno nie jest prosta. Ale uczestników nadchodzących dziecięco-młodzieżowych zawodów wspinaczkowych o Puchar Prezydenta Gliwic to nie zniechęca. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godz. 15:00. W zmaganiach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 14. roku życia, a o punktacji zdecyduje trudność trasy jaką uda się im pokonać. Zwycięzców mamy poznać o godz. 18:00.


PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ 

r e k l a m a