Nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w Gliwicach. Nie będzie drugiej tury

47

Według nieoficjalnych informacji z Miejskiej Komisji Wyborczej w Gliwicach Zygmunt Frankiewicz wygrywa wybory na prezydenta Gliwic już w pierwszej turze. Jeżeli te informacje się potwierdzą Frankiewicz będzie najdłużej urzędującym prezydentem w Polsce, rządzi nieprzerwanie od 1993 roku.

Nieoficjalne wyniki wyborów na prezydenta Gliwic:

  • 55,77% – Zygmunt Frankiewicz (Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza)
  • 14,55% – Jarosław Wieczorek (Prawo i Sprawiedliwość)
  • 11,51% – Borys Budka (Platforma Obywatelska)
  • 7,51% – Małgorzata Tkacz-Janik (KWW Gliwice to My)
  • 5,39% – Dariusz Jezierski (KWW Dariusza Jezierskiego Gliwiczanie)
  • 5,27% – Marek Widuch (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Mandatami w Radzie Miasta podzielą się Koalicja dla Gliwic (10 radnych), Platforma Obywatelska (8 radnych), Prawo i Sprawiedliwość (6 radnych) i SLD (1 radny).

Wczoraj wybieraliśmy także kandydatów do sejmiku śląskiego. Jednak w tym przypadku, nawet z mówieniem o częściowych wynikach trzeba się wstrzymać.Jak poinformowała Wojewódzka Komisja Wyborcza, są problemy z systemem informatycznym, który czasem się zawiesza. Poza tym nie wpłynęły jeszcze wszystkie protokoły z okręgów dotyczące głosowania do sejmiku. Jeżeli komputery zawiodą, niewykluczone, że głosy w komisjach terytorialnych będą zliczane ręcznie.

Według danych z wczoraj, do godz. 17:30 zagłosowało 29% gliwiczan uprawnionych do głosowania. Frekwencja była w naszym mieście stosunkowo niska, w porównaniu do średniej w województwie śląskim (35,29%) i ogólnopolskiej (39,28%).

r e k l a m a