PONIEDZIAŁEK: historyczne zwycięstwo Piasta, wyniki wyborów do sejmiku, problemy Platformy w Gliwicach

WYCZEKIWANE WYNIKI WYBORÓW DO SEJMIKU ŚLĄSKIEGO. PRZEWAGA PLATFORMY NAD PIS PODTRZYMANA

PROBLEMY PLATFORMY W GLIWICACH? O JEDNEGO RADNEGO MNIEJ

KAMERALNY WIECZÓR Z GLIWICKĄ ORKIESTRĄ

PIAST POKONAŁ LECHA. POZNAŃSKA LOKOMOTYWA ZATRZYMAŁA SIĘ W GLIWICACH

Ta wygrana zapisze się na pewno w historii gliwickiej drużyny. Wczorajszy piłkarski pojedynek  z Lechem Poznań zakończył się wygraną Piasta 3:2. Pierwszy ruch należał jednak do gości – to poznaniacy strzelili pierwszą bramkę już w trzeciej minucie spotkania. Piastunkom udało się wyrównać wynik w drugiej połowie (po udanej akcji zakończonej przez Kamila Wilczka), a później zdobyć jednobramkową przewagę dzięki trafieniu Bartosza Szeligi. Mimo kolejnego gola zdobytego przez poznaniaków losy spotkania przesądził strzał Tomasza podgórskiego. To pierwsze w ekstraklasowej historii zwycięstwo gliwiczan and drużyną z Poznania. „Wygrana z Lechem to nie był cud, po prostu mam bardzo dobrą drużynę” – przekonywał po meczu trener niebiesko-czerwonych. W takim razie liczymy na kolejne zwycięstwo w piątek. Tym razem rywalem piastunek będzie Wisła Kraków.