ŚRODA: nie będzie rewolucji – z Gliwic do Warszawy pociągiem, remont DTŚ, dobra passa siatkarek AZS Gliwice

55

NIE BĘDZIE REWOLUCJI. Z GLIWIC DO WARSZAWY POCIĄGIEM

Dobra wiadomość dla osób podróżujących pociągiem. Mimo wcześniejszych zapowiedzi PKP Intercity, pociąg Górnik do Warszawy przejeżdżać przez Gliwice. Oznacza to utrzymanie bezpośredniego połączenia kolejowego naszego miasta ze stolicą. Trasa pociągu została nieco skrócona, wcześniej pociąg rozpoczynał kurs z Wrocławia, teraz stacją początkową będą Gliwice. W nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 14 grudnia, Górnik będzie odjeżdżać o 5:08, na miejscu będzie o 8:19. Na razie trasa będzie obsługiwana standardowym taborem. ale jak zapowiadają władze PKP Intercity, być może w niedalekiej przyszłości z Gliwic do Warszawy pojedziemy Pendolino.

DTŚ W REMONCIE. PRACE POTRWAJĄ DO 20 GRUDNIA

Krótko trwała radość kierowców z nowego odcinka DTŚ-ki. Zaledwie na początku listopada został oddany do użytku pierwszy gliwicki odcinek z którego zjechały ekipy budowlane, a już pojawiły się ekipy remontowe. Tuż przy granicy z Gliwicami, w rejonie wiaduktu nad torami kolejowymi, praca wre. W ramach gwarancji prowadzone są tam prace wzmacniające stabilność skarp. Remont będzie przebiegał dwuetapowo. Najpierw z ruchu zostanie wyłączony jeden pas w kierunku do Katowic, później ekipa remontowa przeniesie się na drugą stronę. Na tym odcinku wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h. Utrudnienia mają potrwać do 20 grudnia. Chciało by się powiedzieć “a miało być tak pięknie”.

DOCENIĄ WOLONTARIUSZY. JURY WYBIERZE KOORDYNATORA I WOLONTARIUSZA ROKU

Przed nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja, by chociaż raz w roku docenić tych którzy, często pozostając w cieniu, bezinteresownie działają na rzecz innych. Obrady Kapituły już się zakończyły, a nasza redakcja miała w nich swój mały udział. W jutry zasiadała nasza redakcyjna koleżanka – Katarzyna Magiera. Laureatów poznamy podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbędzie się 9 grudnia w Sali Teatralnej Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO.

MAGICZNA MOC SZTUKI. PEŁNO(S)PRAWNI ARTYŚCI

SIATKARKI AZS GLIWICE. JEST DOBRZE, ALE TO NIE KONIEC SEZONU

Powoli dobiega końca pierwsza runda rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet w siatkówce. W drugiej grupie pozostała tylko jedna kolejka. Siatkarki gliwickiego AZS-u radzą sobie dobrze, po ostatnim pewnym zwycięstwie w sobotę nad PLKS Pszczyna 3:0 wskoczyły na 3 lokatę w tabeli. Jest to powód do radości, ale jak mówi opiekun drużyny doc. Krzysztof Czapla plan nie został jeszcze wykonany. A plan jest ambitny, jak przystało na akademiczki i zakłada osiągnięcie jednego z pierwszych miejsc w grupie. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Rywalem naszych siatkarek będzie drużyna z Radzionkowa.


PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK

 

 

r e k l a m a