CZWARTEK: budżet miasta na 2015 rok, ślubowanie nowej Rady Miasta i mecz Piasta z Wisłą Kraków

41

PIERWSZA SESJA NOWEJ RADY. ŚLUBOWANIE RADNYCH I PREZYDENTA MIASTA

BUDŻET MIASTA. PO RAZ PIERWSZY NIŻSZY

Dziś ślubowanie nowej rady, a my jeszcze powiemy o wynikach pracy starej rady. Zbliża się koniec roku, także czas przyjrzeć się projektowi budżetu na rok 2015.  Co ciekawe, po raz pierwszy od dłuższego czasu Gliwice będą miały budżet mniejszy niż w roku poprzedzającym. W sumie miasto chce zarobić 1 mld 275 mln złotych, wydatki zaplanowano na poziomie 1 mld 476 mln. Planowany deficyt to 201 mln zlotych, czyli o 23 mln mniej niż w tym roku.

Miasto najwięcej pieniędzy (ponad 460 mln) ku uciesze kierowców wyda na inwestycje drogowe – zaplanowano budowę dwóch nowych rond, pojawi się także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Grottgera. Aby mieć co wydać, trzeba też zarobić – na przykład na systemie płatnego parkowania, którego wprowadzenie opóźnia remont starówki. Dobra informacja dla cyklistów – powstaną nowe ścieżki rowerowe między innymi szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej i tu uwaga – parkingi dla rowerów.

Projekt budżetu został przestany do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach celem zaopiniowania. Na uchwalenie budżetu nowa rada będzie miała niecały miesiąc.

MELODIA PRZYSZŁOŚCI. ŁĄCZNIK NA RAZIE NIE POŁĄCZY

NIETYPOWY POKAZ TAŃCA. ZATAŃCZĄ DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

PIASTUNKI VS BIAŁA GWIAZDA. STATYSTYKI PRZEMAWIAJĄ ZA PIASTEM

Już jutro nasza drużyna zmierzy się z Wisłą Kraków. Na stadionie przy Okrzei 8 nadzieje będą wielkie. Po ostatnim zwycięstwie nad Lechem Poznań zaostrzyły się apetyty kibiców niebiesko-czerwonych. Jednak jak powiedział dziś podczas konferencji prasowej trener Piastunek Perez Garcia – nie można lekceważyć przeciwnika. Na pewno piłkarze Wisły Kraków są teraz w lepszej formie niż piłkarze Lecha i trudniej ich będzie zaskoczyć. Mam jednak nadzieję, że również dokonamy wielkich rzeczy. Wprawdzie statystyki przemawiają za Piastem, ale jak mówił Kaziemierz Górski „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Czy wszystko jest możliwe – dowiemy się jutro – początek spotkania o 20:30.

r e k l a m a