PONIEDZIAŁEK: magistrat szuka firmy, która zadba o przystanki, co dalej z budynkiem Huty Gliwice, remis Piasta

76

KTO ZADBA O PRZYSTANKI? PKM STAWIA NOWE WIATY, A UM SZUKA FIRMY, KTÓRA O NIE ZADBA
Ku uciesze pasażerów komunikacji miejskiej w Gliwicach przybywa wiat przystankowych. Ostatnim czasem nowe wiaty przystankowe pojawiły się między innymi na ulicy Świętojańskiej. Pojawiają się nowe przystanki, tymczasem gliwicki magistrat chce się zatroszczyć o stare. Został właśnie ogłoszony przetarg na naprawę i konserwację istniejących przystanków. Oferty można składać do piątku. Firma, której oferta okaże się najlepsza będzie musiała dbać o stan techniczny wszystkich przystanków w Gliwicach od lutego 2015 do końca stycznia 2016 roku. Co tydzień musi sprawdzać stan przystanków, a w razie potrzeby będzie musiała wymienić uszkodzone szyby i inne elementy konstrukcyjne.

NIKT NIE CHCE DAWNEGO BUDYNKU HUTY? DO KOLEJNEGO PRZETARGU NIE ZGŁOSIŁ SIĘ ŻADEN CHĘTNY
Już po raz czwarty Urząd Miasta próbował sprzedać budynek przy ul. Mitręgi, w którym dawniej mieściła się dyrekcja Huty Gliwice. Mimo, że w porównaniu z pierwotną ofertą cena nieruchomości spadła o 1,5 mln zł i wyniosła niecałe 6 mln zł, do przetargu nikt się nie zgłosił. Przypomnijmy, że po przejęciu budynku przez gliwicki Magistrat, poczyniono pewne inwestycje m.in. wyremontowano dach. W budynku znajduje się reprezentacyjny gabinet w którym zachowały się dawne meble i obrazy. Niewykluczone, że atrakcyjność nieruchomości podniesie ukończona Drogowa Trasa Średnicowa. Na razie nie wiadomo jednak czy i kiedy urząd miasta ogłosi kolejny przetarg.

ZATAŃCZYLI DLA ZWIERZĄT. W MDK ODBYŁ SIĘ CHARYTATYWNY POKAZ TAŃCA

REMIS Z WISŁĄ KRAKÓW. DRUŻYNY PODZIELIŁY SIĘ PUNKTAMI

Niestety nie było powtórki z ubiegłej niedzieli (23 listopada), kiedy to gliwicki zespół ograł Lecha Poznań 3:2. Piastunkom nie udało się w piątkowym meczu zgarnąć trzech punktów po konfrontacji z Wisłą Kraków. Podopieczni Angela Pereza Garcii byli blisko, ale jak sami mówią zabrakło szczęścia na polu bramkowym rywala. Spotkanie z wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy zakończyło się bezbramkowym remisem. Do końca zmagań w tym roku zostały tylko dwie kolejki. Obecnie Piast Gliwice zajmuje 10 lokatę. Szansa na zdobycie kolejnych punktów – 7 grudnia. Przeciwnikiem Piastunek będzie Lechia Gdańsk.

r e k l a m a