ŚRODA: wyremontowany Delfin, ceny biletów pójdą w górę, miejskie obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych

45

DELFIN I SPÓŁKA. ZAKOŃCZONO PRACE NA PŁYWALNI PRZY UL. WARSZAWSKIEJ

Z dobrze znanego porzekadła wiemy, że słonia lepiej nie wpuszczać do składu porcelany. A co stanie się gdy wpuścimy go do basenu? To postanowił sprawdzić Miejski Zarząd Usług Komunalnych – zjeżdżalnia w kształcie słonia to jedna z nowych atrakcji, które czekają na najmłodszych an krytej pływalni delfin. Przy okazji odświeżono tez elewację przy wejściu głównym a na pobliskim parkingu utworzono 13 dodatkowych miejsc dla samochodów.

BILETY AUTOBUSOWE ZDROŻEJĄ? KZK GOP CHCE PODWYŻSZYĆ CENY

Zgodnie z założeniami planu finansowego spółki KZK GOP od nowego roku mamy zapłacić więcej za przejazdy autobusami i tramwajami. Ceny biletów mają pójść w górę o 20 groszy. Jeśli nowy zarząd zatwierdzi proponowane zmiany za najtańszy bilet (pozwalający na przejazd bez przesiadek w obrębie jednego miasta) ma nadal kosztować 3zł 20 gr, ale już za przejazd z jednej gminy do drugiej mamy zapłacić 4 zł (zamiast 3 zł 80 gr jak dotychczas). Oprócz biletów papierowych pasażerowie będą mogli też płacić za przejazd korzystając ze Śląskiej Karty Usług Publicznych. Tu taryfa ma być uzależniona od przebytych kilometrów. Za przejazd  do 1 km mamy zapłacić 2 zł 40 gr, podróż dłuższa niż 5 kilometrów ma kosztować 4 zł a pokonanie dystansu 20 km i więcej – 5 zł.

PEŁNOSPRAWNI AKTORZY. MROWISKO ZAMIENIŁO SIĘ W MORZE

GLIWICZANIE BEZ BARIER. KAŻDY INNY A WSZYSCY TACY SAMI

GLIWICCY FUTSALOWCY W REPREZENTACJI. KAPITAN I 3 ZAWODNIKÓW GAFU ZAGRAŁO W MECZU Z HOLANDIĄ

Trener Reprezentacji Polski w Futsalu docenił gliwickich zawodników. Do towarzyskiego spotkania z Holandią powołał czterech zawodników GAFu Jasna Gliwice: Michała Widucha, Marcina Kiełpińskiego, Dominika Śmiałkowskiego i kapitana gliwiczan – Macieja Mizgajskiego. Marcin Kiełpiński miał znaczny udział w pierwszym golu, jaki padł w tym spotkaniu. Choć ostatecznie trafienie zapisano jako samobój holenderskiego zawodnika. Towarzyskie spotkanie zakończyło się korzystnym dla Polaków remisem 2 -2.

 

r e k l a m a