Kolejne zmiany w centrum. Od poniedziałku zamknięta ulica Zwycięstwa

90

Nowy tydzień w Gliwicach dla kierowców rozpocznie się od pewnych utrudnień w centrum miasta. Niedawno, bo 8 grudnia zamknięto częściowo ulicę Częstochowską, a teraz szykują się kolejne zmiany. W poniedziałek zostanie zamknięta ulica Zwycięstwa – na odcinku od ul. Dubois do ul. Fredry. Odcinek niewielki, ale kierowcom przysporzy pewnie wiele problemów. Jak informują drogowcy, już w czasie weekendu (13-14 grudnia) mogą pojawić się pewne trudności w związku z przygotowywaniem objazdu na poniedziałek. Zmiany związane są z kolejnym etapem budowy Drogowej Trasy Średnicowej, a dokładniej drugiego gliwickiego odcinka G-2 o długości 5,6 km, który ma połączyć ul. Kujawską z DK88. Na tym odcinku zostanie wybudowanych 14 obiektów – wiaduktów, mostów, kładek i podziemny tunel o długości 493 m, który przejdzie pod ulicą Zwycięstwa i Dworcową. Planowo zamknięcie odcinka ul. Zwycięstwa i ul. Częstochowskiej ma potrwać do listopada 2015 roku. Najbliższe zmiany organizacji w ruchu już w styczniu.

Dla kierowców: od poniedziałku będzie obowiązywał objazd poprowadzony  ulicami Strzody, Konarskiego i Jagiellońską (dla jadących w kierunku ul. Bohaterów Getta Warszawskiego) i Dworcową (dla jadących w kierunku ul. Wyszyńskiego), gdzie pod koniec listopada przełożono ruch na nowo wybudowaną jezdnię.

Dla mieszkańców ul. Zwycięstwa i przylegających ulic: dojazd do posesji będzie możliwy.

Dla pieszych: przez cały czas trwania robót będzie można poruszać się zamkniętym dla samochodów odcinkiem.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej: zmiany dotyczą linii nr 224, A4 i A4N

  • Linia nr 224: zmiana obowiązuje trasę objazdową tylko w kierunku Centrum Onkologii. Po obsłudze przystanku „Gliwice Plac Piastów”, autobus skierowany zostanie ulicami: Bohaterów Getta Warszawskiego, Dworcową (obsługa stanowiska „Gliwice Dworcowa”), Kłodnicką, Wybrzeża Armii Krajowej. W kierunku Placu Piastów trasa linii pozostanie bez zmian.
  • Linie A4 i A4N: Autobusy w kierunku Teatru Muzycznego po obsłudze przystanku „Gliwice Jagiellońska” skierowane zostaną ulicami Jagiellońską, Dworcową (obsługa przystanku „Gliwice Dworcowa”, Wyszyńskiego, Zwycięstwa, następnie włączą się na rozkładową trasę. W kierunku zajezdni autobusy skierowane zostaną ulicami: Zwycięstwa, Wyszyńskiego, Strzody, Wrocławską (obsługa przystanku „Gliwice Częstochowska”), Konarskiego, Jagiellońską, Mitręgi, Piwną, Bohaterów Getta Warszawskiego (obsługa stanowiska nr 3 przystanku „Gliwice Plac Piastów”). W kierunku Teatru Muzycznego linie nr A4 oraz A4N nie będą obsługiwały przystanku „Gliwice Plac Piastów”, w zamian obsługiwany będzie przystanek „Gliwice Dworcowa”. W kierunku zajezdni linie nie będą obsługiwały przystanku „Gliwice Dworzec PKP”, natomiast dodatkowo do obsługi linii włączony zostanie przystanek „Gliwice Częstochowska”.
r e k l a m a