WTOREK: świąteczne zmiany w rozkładach, sportowa przerwa, zmiana harmonogramu wywozu śmieci

87

ŚWIĄTECZNE ZMIANY W ROZKŁADACH. AUTOBUSY BĘDĄ JEŹDZIĆ WEDŁUG SPECJALNYCH ROZKŁADÓW

Jak co roku w okresie świątecznym warto uważniej czytać tablice z rozkładami jazdy. Dziś autobusy kursują jak w dni robocze, z wyjątkiem linii dla których przewidziany jest osobny rozkład jazdy w dni robocze w ferie. W Wigilię większość autobusów będzie kursowało zgodnie z sobotnim rozkładem, z wyjątkiem linii nr 288, 860 i 236 które pojadą według rozkładów dla dni roboczych. Po 18:00 w wigilię na trasach zostaną wozy, wykonujące kursy nocne. W pierwszy dzień świąt, czyli w czwartek 25 grudnia dla większości autobusów będą obowiązywały rozkłady ważne w niedziele i święta. Tego dnia autobusy rozpoczną też swoje kursy później niż zwykle. Gliwicka linia 692N nie będzie kursowała w nocy z 25 na 26 i z 26 na 27 grudnia.

ŚMIECIOWE ZMIANY. ZMIANA HARMONOGRAMU WYWOZU I DATY OSTATNIEJ WPŁATY

Płacącym za wywóz śmieci w ratach przypominamy: zmienił się termin w którym należy dokonać ostatniej w tym roku wpłaty. Zgodnie z uchwałą, którą radni podjęli w listopadzie, opłatę trzeba uiścić do 31 grudnia. Opłatę należy uiszczać na dotychczasowe, indywidualne numery rachunków bankowych. Wpłat można dokonywać w kasach Urzędu Miejskiego. I jeszcze jedna ważna zmiana dotycząca odbioru odpadów w od właścicieli niektórych domów jednorodzinnych. W okresie świątecznym nastąpi zmiana w harmonogramie ich odbioru. Zmiany dotyczą nieruchomości przy wybranych ulicach w Bojkowie i na osiedlu Sikornik, a dokładny harmonogram można znaleźć na miejskiej stronie.

KARPIE I CHOINKI – TYLKO ZGODNIE Z PRAWEM. STRAŻ MIEJSKA KONTROLUJE MIEJSCA HANDLU PRZED ŚWIĘTAMI

NIECHCIANE PREZENTY. JAK SIĘ PRZED NIMI ZABEZPIECZYĆ?

Tym, którzy kupują prezenty na ostatnią chwilę podpowiadamy co zrobić, aby w razie czego prezent zwrócić, a także przypominamy zarówno kupującym jak i sprzedającym, że od 25 grudnia ulegną zmianie niektóre przepisy w prawie konsumenckim. Między innymi czas na odstąpienie od umowa zawartej poza lokalem lub na odległość (przez Internet) został wydłużony do 14 dni.


SPORTOWA PRZERWA. ZMIANA GODZIN OTWARCIA BASENÓW I LODOWISK

Nadprogramowe kalorie, nabyte przez święta najlepiej spalać już po zakończeniu okresu bożonarodzeniowego. W okresie świąt większość obiektów sportowych zmienia godziny otwarcia lub będzie zamknięta. W wigilie mamy szansę poślizgać się na krytym lodowisku Tafla, ale tylko do 13:30. W pierwszy dzień świąt Tafla będzie nieczynna, a w świąteczny piątek na łyżwy można tam wybrać się między 8:00 a 18:00. Z kolei Piruet na osiedlu Kopernika w wigilię zaprasza od południa do 15:00 i w drugi dzień świąt od 14:00 do 20:00. Kto tęskni za ruchem może wybrać się na jeden z orlików. Boiska przez cały rok działają od 6:00 do 22:00.

A co z amatorami pływania? Mewa i Delfin będą zamknięte od wigilii do drugiego dnia świąt włącznie. Z kolei na pływalni Olimpijczyk będzie zamknięty 24 i 25 grudnia, ale już w piątek będzie można tam popływać między 14:00 a 22:00.


PASTERKA W TELEWIZJI. SPECJALNA WIGILIJNA TRANSMISJA

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Telewizja Imperium przygotuje dla Państwa wyjątkową transmisję z Pasterki w gliwickiej katedrze. Początek o 23:30.


PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ

 

r e k l a m a