WTOREK: syzyfowe prace ZDM-u, akwarium z telewizora, charytatywny turniej futsalu dla WOŚP

54

NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ GÓRNICTWA. KOPALNIA SOŚNICA-MAKOSZOWY DO ZAMKNIĘCIA

SYZYFOWE PRACE. ZDM SADZI, WANDALE NISZCZĄ

Niedawno w naszych wiadomościach informowaliśmy o nasadzeniach, które prowadzi Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Niestety nie wszędzie nowe drzewa doczekają wiosny. Lipy, które posadzono w ciągu ul. Knurowskiej po raz kolejny padły ofiarą wandali. To nie pierwszy taki przypadek, gdy drzewa sadzone w tym miejscu są bezmyślnie niszczone. We wrześniu ubiegłego roku połamanych zostało tam 25 drzew. W ostatnich dniach uszkodzono kolejne 20. Nowo nasadzone drzewa połamano też w kilku innych miejscach: m.in. przy ul. Tarnogórskiej i Horsta Bieńka.

AKWARIUM Z TELEWIZORA. MODA NA RECYCLING

Moda na recycling trafiła do naszego miasta. W Łabędach działa od niedawna Centrum Edukacji Ekologicznej. Placówka ma za zadanie edukować młodych ludzi w zakresie recyclingu i gospodarki odpadami. Wiadomo, że najlepsza nauka to taka przez zabawę, dlatego w centrum odbywają się ciekawe warsztaty, które mają za zadanie pokazać, że zużyty sprzęt elektroniczny nie musi wylądować na śmietniku. Wśród przykładów można zobaczyć dizajnerski grill i pufę wykonane z bębna pralki, a także podziwiać rybki w akwarium wykonanym ze starego telewizora.

STRASZNA RODZINKA. MUSICAL NA ŚWIATOWYM POZIOMIE NIEBAWEM W GTM-IE


SPORT:  CHARYTATYWNY TURNIEJ. FUTSAL DLA WOŚP

Futsalowcy nie tylko szlifują swoją formę, ale też przyłączają się do jednej z największych akcji charytatywnych w naszym kraju. Od rana w hali sportowej „Sośnica”  trwa Turniej Futsalu na Rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już VIII edycja tego Turnieju, który już na stałe wpisał się w harmonogram futsalowych rozgrywek w naszym regionie. Do rywalizacji stanie w sumie 16 drużyn. Oprócz broniącego pucharu GAF-u Jasna Gliwice będzie to: TS Kuźnica, RŚLG Katowice, Fasberg Gliwice, AKS Grzybowice, NBiT, Black Sheep, Kontras, Tottenham, Katasrofa 13, FC Przyszowice, 6 Batalion Powietrzno – Desantowy Gliwice, AP ProfiCadr Gliwice, Domus Łąbędy i LewGroup.

r e k l a m a