ŚRODA: zabytek po remoncie, znaleziono martwego mężczyznę, futsal i wspinaczka po gliwicku

49

POBITY NA ŚMIERĆ? PRZY UL. ZYGMUNTA STAREGO ZNALEZIONO ZWŁOKI 30-LATKA

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym – to najbardziej prawdopodobna przyczyna śmierci 30-latka, którego ciało znaleziono wczoraj rano przy ul. Zygmunta Starego. Zwłoki mężczyzny odkryła mieszkanka pobliskiej kamienicy i to ona powiadomiła policję. W ciągu kilku godzin od rozpoczęcia śledztwa gliwickim funkcjonariuszom udało się wytypować, namierzyć i zatrzymać podejrzanych. Dwaj młodzi mężczyźni, którzy mogą mieć związek z przestępstwem są obecnie przesłuchiwani.

ZABYTEK JAK NOWY. KAPLICA GALLICH PO REMONCIE

Gliwice to miasto z historią. I warto o tę historię zadbać. Przy ul. Lipowej trwają prace nad utworzeniem w dawnym domu przedpogrzebowym Muzeum Historii Żydów na Śląsku, a przy ul. Kozielskiej zakończyły się prace przy renowacji zabytkowej kaplicy. W Kaplicy Gallich, która znajduje się w sąsiedztwie Zakładu Opiekuńczo-leczniczego, uzupełniono ubytki w tynku, wzmocniono ściany, odbudowano dach oraz drzwi i kraty okienne. We wnętrzu ponad stuletniej budowli odtworzono krzyżowe sklepienie. W grudniu przeprowadzono ponowny pochówek szczątków, które znaleziono w krypcie, a znalezione tam klepsydry po renowacji trafią do zbiorów muzeum. Parce, prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków, trwały 4 miesiące. Równolegle z remontem kaplicy prowadzona była modernizacja parku. Wytyczono tam nowe alejki, przygotowano teren pod nowe nasadzenia a całość oświetlono. W sumie obie inwestycje pochłonęły 995 tys zł.

CENTRUM NAUKI W GLIWICACH? SĄ PLANY WYBUDOWANIA GO W SĄSIEDZTWIE RADIOSTACJI

TRZEJ KRÓLOWIE PO RAZ TRZECI. BARWNY POCHÓD PRZESZEDŁ ULICAMI GLIWIC


 

SPORT: GTW NA SPORTOWO. FUTSAL I WSPINACZKA PO GLIWICKU

W poprzednich wiadomościach mówiliśmy o futsalowym turnieju na rzecz WOŚP, a dziś sprawdźmy co dzieje się w żeńskiej sekcji futsalowej GTW. W ostatniej  kolejce Kobiecej Ligi Futsalu zawodniczki GTW wygrały dwa mecze i tym sposobem awansował z 7 na 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Strefa medalowa tuż tuż. Nowy rok dobrze rozpoczęły też młode adeptki wspinaczki. 3 stycznia nasza reprezentacja pojechała do Czech na Morawski Puchar w Priborsku. Milena Ciechanowska była 2 a Martyna Ciechanowska 5 w swoich kategoriach. Gratulujemy i czekamy na kolejne pozytywne sportowe informacje z GTW.

 

r e k l a m a