WTOREK: tańsze żłobki – miasto przyznało dotacje dla niepublicznych placówek, dziewczyny z GTW zagrały w Mistrzostwach Polski w futsalu

52

TAŃSZY POBYT W ŻŁOBKU? NIEPUBLICZNE PLACÓWKI OTRZYMAŁY DOTACJE

Kolejne miejskie dotacje zostały przyznane niepublicznym żłobkom w Gliwicach. Miasto wygospodarowało na ten cel 426 tys zł. Dofinansowanie otrzymały wszystkie zarejestrowane niepubliczne placówki. żłobek przy ul. Centaura otrzymał ponad 111 tys zł, żłobek przy ul. Daszyńskiego 134 tys zł, a żłobek znajdujący się przy ul. Kozielskiej 180 tys zł. W przeliczeniu daje to dofinansowanie w wysokości od 400 do 500 zł na jedno dziecko. Dotowanie prywatnych żłobków ma pomóc zrównać opłaty za pobyt dzieci z tymi, które obowiązują w miejskich placówkach. Środki, które będzie można wykorzystać m.in. na opłaty za media, pomoce dydaktyczne czy wynagrodzenie dla opiekunów, należy wykorzystać do końca roku.

TRWA PRZYCINANIE DRZEW. MZUK PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WIOSNY

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ. BIZNES NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH


SPORT: FUTSAL W KOBIECYM WYDANIU. ZA NAMI MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Nie tylko panowie grają w futsal, w miniony weekend najlepsze damskie zespoły futsalowe zmierzyły się w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 18. Do hali przy ulicy Sportowej zjechało 12 drużyn z całego kraju. Udział w mistrzostwach brała udział także nasza drużyna GTW Gliwice, które zajęła 8. miejsce. Najlepszy okazał się zespół GOL z Częstochowy.

 

r e k l a m a