PIĄTEK: policyjne przygotowania do ferii, kolejne działki na sprzedaż, turniej piłki wodnej na Olimpijczyku

46

PRZYGOTOWANIA DO FERII. POLICJA ZADBA O TO, BY BYŁY BEZPIECZNE

Uczniowie już odliczają dni do ferii zimowych, które na Śląsku rozpoczną się 2 lutego. Przygotowania rozpoczęli też policjanci. Od 17 stycznia prowadza akcję “Bezpieczne ferie 2015”. Mundurowi sprawdzają stan techniczny autokarów i trzeźwość kierowców, którzy wożą dzieci na zimowiska. Kontrole, przeprowadzane na wniosek rodziców i opiekunów, odbywają się na bazie PKS przy ul. Pionierów. Potrzebę takiej kontroli należy zgłosić funkcjonariuszom przynajmniej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Na rządowych stronach bezpieczny autobus i historia pojazdu można również sprawdzić samemu czy pojazd, którym będą podróżowały dzieci, ma ważne badania techniczne i wymagane ubezpieczenie.

NOWE INWESTYCJE. KOLEJNE DZIAŁKI W GLIWICACH NA SPRZEDAŻ

W Sośnicy i Nowych Gliwicach przygotowano tereny pod nowe inwestycje. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju wystawiła na sprzedaż pół hektarową działkę na terenie Nowych Gliwic w rejonie ul. Bojkowskiej. To prężnie rozwijająca się część miasta, gdzie systematycznie powstają nowe siedziby firm. Obecnie w tym rejonie swój kolejny budynek stawia firma Future Processing. Przetarg na nową działkę ma zostać rozstrzygnięty z końcem stycznia. To nie jedyna oferta dla potencjalnych inwestorów. Gliwicki magistrat planuje sprzedać pięć działek w okolicy autostrady A4 w Sośnicy, o łącznej powierzchni 2,2 hektara. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogłyby tam stanąć magazyny, sklepy wielkopowierzchniowe, biurowce, centra handlowe, stacje benzynowe lub hotele. 

REWOLUCJA W PARKOWANIU. OD LIPCA PŁATNE PARKOWANIE W CENTRUM

WYRZEŹBILI MEDAL. SUKCES POLAKÓW NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU


SPORT: WODA ZAMIAST MURAWY. MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI WODNEJ W GLIWICACH

Piłka jest okrągła, bramki są dwie …ale polem do gry jest basen a zawodnicy musza musza umieścić piłkę w siatce przeciwnika za pomocą rąk. Tak w skrócie przedstawiają się zasady gry w piłkę wodną. Kto ma ochotę przekonać się jak ta gra wygląda w praktyce może wybrać się na pływalnię Olimpijczyk. Od dziś do niedzieli będzie tam rozgrywany Międzynarodowy Turniej Piłki wodnej Juniorów, w którym wezmą udział drużyny z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji. Wstęp na trybuny jest bezpłatny, a relację z turnieju będziecie mogli Państwo zobaczyć w Telewizji Imperium we wtorek, w programie Zoom na Sport.

 

r e k l a m a