Rewolucja w parkowaniu. Od lipca w Gliwicach płatne parkowanie w centrum

80

Kierowców w naszym mieście czeka rewolucja. Zapowiadane od dawna wprowadzenie opłat za parkowanie w centrum stanie się rzeczywistością. Strefa płatnego parkowania obejmie centrum miasta i zostanie podzielona na dwie części. Według cennika przyjętego w 2012 roku droższa taryfa ma dotyczyć ulic przylegających do rynku, tu za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2,80 zł. Taniej będzie w strefie B gdzie koszt pierwszej godziny wyniesie 1,60 zł. Władze Gliwic nie wykluczają jednak, że stawki mogą być skorygowane przed ostatecznym uruchomieniem systemu. Oprogramowanie ma kosztować ok. 860 tys. zł, a 110 infokiosków, które staną na ulicach, to wydatek ponad 4 mln zł.

fot. miastoknurow.pl

Strefą A zostaną objęte ulice:

Bankowa, Basztowa, Bednarska, Białej Bramy, Bytomska, Dolnych Wałów, Górnych Wałów, Grodowa, Kaczyniec, Kościelna, Krótka, Krupnicza, Matejki, Mleczna, Plac Inwalidów Wojennych, Plac Mleczny, Plac Rzeźniczy, Plac Wszystkich Świętych, Plebańska, Pod Murami, Raciborska, Rynek, Szkolna, Średnia, Tkacka, Wodna, Wysoka, Zwycięstwa częściowo na odcinku od Rynku do ul. Dolnych Wałów

Strefą B zostaną objęte ulice:

Aleja Korfantego, Aleja Przyjaźni, Arkońska, Barlickiego, Berbeckiego, Bohaterów Getta Warszawskiego częściowo na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego numer 21, Chopina, Dworcowa, Fredry, Gorzołki, Gruszczyńskiego, Jagiellońska częściowo na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Częstochowskiej, Jana Pawła II, Jana III Sobieskiego częściowo na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Kościuszki, Jasnogórska, Kłodnicka, Konopnickiej, Kościuszki częściowo od ul. Nowy Świat do ul. Jana III Sobieskiego, Królowej Bony, Lelewela, Lompy, Lutycka, Łużycka częściowo na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Lutyckiej, Malinowskiego, Miarki, Mikołowska, Mitręgi, Młyńska, Moniuszki, Na Piasku, Na Skarpie, Nasyp, Nowy Świat częściowo na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Kościuszki i Kochanowskiego, Okopowa, Orlickiego częściowo na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jasnogórskiej, Piwna częściowo na odcinku od ul. Mitręgi do Placu Piastów, Plac Piastów, Plac Piłsudskiego, Powstańców Warszawy, Pszczyńska częściowo na odcinku od ul. Lutyckiej do ul. Wrocławskiej, Sienkiewicza częściowo na odcinku od ul. Berbeckiego do ul. Konopnickiej, Stalmacha, Strzody, Studzienna, Świętej Barbary, Świętokrzyska, Wieczorka, Wrocławska, Wybrzeże Armii Krajowej częściowo na odcinku od ul. Zwycięstwa do ul. Konopnickiej, Wybrzeże Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Zawiszy Czarnego częściowo na odcinku od ul. Kościuszki do Placu Grunwaldzkiego, Ziemowita, Zwycięstwa częściowo na odcinku od ul. Dolnych Wałów do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Zygmunta Starego częściowo na odcinku od ul. Górnych Wałów do ul. Łokietka.

 

r e k l a m a