CZWARTEK: nowe boisko w Starych Gliwicach, rada osiedlowa "poruszyła" przystanek, walentynki na stadionie

88

NOWE BOISKO W STARYCH GLIWICACH. OBIEKT MA POWSTAĆ W TYM PÓŁROCZU

W Gliwicach nie brakuje hal sportowych. W ostatnim czasie w naszym mieście powstało też wiele orlików, ale wciąż są dzielnice w których brakuje sportowych obiektów. Mieszkańcy i Rada Osiedla Stare Gliwice od dawna starali się o budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w tej dzielnicy. Mimo, że poprzednie 2 wnioski, składane do rady miasta w ubiegłych latach, zostały odrzucone, w końcu udało się uzyskać pozytywną decyzję. Obiekt, na którym będzie można uprawiać różne dziedziny sportu,  ma powstać w pierwszej połowie tego roku. Budowa nowego boiska – przynajmniej na papierze – stała się faktem.  Została zapisana w budżecie miasta i planie prac Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Będzie ono zlokalizowane na terenie tak zwanego “starego boiska”, pomiędzy ulicami SDKPiL i Sadową. To nie koniec sportowych inwestycji w tej dzielnicy. Przy okazji modernizacji tamtejszego zespołu szkół ma powstać również zaplecze rekreacyjno-sportowe. Na to będzie jednak trzeba poczekać nieco dłużej, bo zakończenie prac przy szkole zaplanowano na 2017 rok.

RADA OSIEDLOWA DAŁA RADĘ… PORUSZYĆ PRZYSTANEK

Na prośbę mieszkańców, Rada Osiedla Szobiszowice wnioskowała o dodatkowy przystanek na ulicy Myśliwskiej w okolicy cmentarza Św. Wojciecha. W odpowiedzi na pismo radnych KZK GOP przeprowadził we wskazanym miejscu wizję lokalną z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta w Gliwicach, Zarządu Dróg Miejskich i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, podczas której zaproponowano nową lokalizację dla przystanku. Ma on zostać przesunięty w kierunku cmentarza św. Wojciecha. Docelowo ma znajdować się w rejonie stacji elektroenergetycznej. na zmiany trzeba będzie jednak poczekać, bo mają wejść w zycie dopiero po przebudowaniu skrzyżowania ulic Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów. Przedstawiciele KZK GOP rozważy też,  mozliwość utworzenia dodatkowego przystanku w rejonie cmentarza, dla autobusów jadących w kierunku centrum miasta. To byłoby jednak możliwe dopiero przy okazji przebudowy ul. Bończyka.

BEZPIECZNE FERIE. STRAŻ MIEJSKA SZKOLI UCZNIÓW

DZIAŁKI PRZY WĘŹLE SOŚNICA NA SPRZEDAŻ. PONAD 20 MLN ZA 2,2 HA

BEKSIŃSKI PISZE DO LEWCZYŃSKIEGO. WYSTAWA I PREMIERA KSIĄŻKI W MUZEUM


SPORT: WALENTYNKI NA STADIONIE? KIBICE PIASTA GLIWICE SZYKUJĄ SIĘ DO RUNDY WIOSENNEJ

Dobra wiadomość dla kibiców Piasta: Kamil Wilczek zostaje w klubie. Napastnik niebiesko- czerwonych nie zostanie jednak graczem angielskiego Boltonu Wanderers. Na wolne nie ma jednak co liczyć -wspólnie z drużyną do soboty będzie trenować w Turcji. Dziś Piastunki zmierzyły się w sparingowym meczu z z Zenitem Sankt Petersburg. Ale nie tylko gliwiccy pilkarze przygotowują się do pierwszego ligowego starcia w tym roku. Mimo, że pierwszy mecz rundy wiosennej, w którym Piast zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów, wypada 14 lutego kibice piastunek zapowiadają że miłość zwycięży. Oczywoście chodzi o miłość do drużyny

 

r e k l a m a