Dyrektor GTM podaje się do dymisji. W marcu zostanie ogłoszony konkurs na nowego kierownika

82

20150129_gtmPaweł Gabara, wieloletni dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego, podał się do dymisji. Wczoraj, 28 stycznia, do Urzędu Miejskiego wpłynęła rezygnacja, która została przyjęta. Na stronie Gliwickiego Teatru Muzycznego opublikowano oświadczenie dyrektora Gabary:

„Czasami przychodzi taki moment w życiu, że należy powiedzieć: stop. Ja właśnie tak zrobiłem. Przez kilkanaście lat oddawałem Gliwickiemu Teatrowi Muzycznemu moje serce, doświadczenie, pasję i czas. Pracowałem 7 dni w tygodniu, nawet w czasie urlopu załatwiając sprawy służbowe, ponieważ dyrektor tak dużego teatru nie może sobie pozwolić na pełny odpoczynek i wyłączenie telefonu. 35 lat przepracowałem w wielu teatrach na Śląsku, od Sosnowca, Będzina, Chorzowa i Katowic po Gliwice, Zabrze i Czeski Cieszyn. Przez 25 lat wykładałem na Uniwersytecie Śląskim. Moi wychowankowie Studium Aktorskiego przy Teatrze Dzieci Zagłębia pracują w wielu teatrach w Polsce. Przez 17 lat mojej dyrekcji w Gliwicach zostały przygotowane polskie prapremiery wspaniałych musicali. Teatr występował na wielu festiwalach, otrzymywał Złote Maski za spektakle roku. Minister Kultury uhonorował mnie Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a Loża Katowicka BCC – statuetką Cezara Śląskiego Biznesu. Teraz nadchodzi  czas na pożegnanie się z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Przygotowujemy polską prapremierę musicalu „Rodzina Addamsów”. Widzowie będą mogli oglądać to przedstawienie od marca. Potem jeszcze wspólnie będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru… 

Dziękuję wszystkim, którzy przez te lata mnie wspierali: współpracownikom, artystom i dziennikarzom. Szczególne podziękowania kieruję w stronę wspaniałej publiczności.

Gabara będzie pełnić swoją funkcję do końca marca. Tymczasem została już wszczęta procedura wyłonienia nowego kierownika teatru – z początkiem marca zostanie oficjalnie ogłoszony konkurs na dyrektora Gliwickiego Teatru Muzycznego.

r e k l a m a