CZWARTEK: ruszyła kwalifikacja wojskowa, fałszywi pracownicy opieki społecznej okradli 92-letnią gliwiczankę, dobra passa Piasta Gliwice

ZA MUNDUREM PANNY SZNUREM. RUSZYŁA KWALIFIKACJA WOJSKOWA

Do 4 marca potrwa kwalifikacja wojskowa dla osób z terenu gmin powiatu gliwickiego. Po latach przerwy kwalifikacja prowadzona jest w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach przy ul. Zawiszy Czarnego 7. Kwalifikacja wojskowa ma na celu nadanie wzywanym przed nią osobom określonej kategorii zdrowia. Każdy ze stawiających się otrzymuje książeczkę zdrowia i jest przenoszony automatycznie do rezerwy, ponieważ kwalifikacja nie jest już poborem, jak to było przed laty, gdy obowiązywała zasadnicza służba wojskowa. Teraz armia w Polsce jest zawodowa i nie obowiązuje już pobór do wojska. W tym roku przed komisją staną mężczyźni urodzeni w 1996 roku, a także wcześniej, jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Przed komisję stawią się także panie z roczników 1991-1996, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, lub takie które kończą w tym roku akademickim naukę na uczelniach medycznych, weterynaryjnych i na kierunkach psychologicznych.

METODA NA PRACOWNIKA SOCJALNEGO. POLICJA APELUJE O ROZSĄDEK

Niedawno głośno mówiło się o tzw. “metodzie na wnuczka”, którą przestępcy stosują z wielką chęcią na osobach starszych. Teraz ta metoda uległa modyfikacji. Jak pokazuje przykład 92-letniej gliwiczanki przestępcy nie śpią i wymyślają coraz to nowsze metody, aby okraść swoje ofiary. Wspomniana 92-letnia kobieta, jak informuje gliwicka policja, padła ofiarą dwóch osób podających się za pracowników ośrodka pomocy społecznej. Podejrzani, kobieta i mężczyzna w średnim wieku, podstępem dostali się do mieszkania staruszki przy ul. Warszawskiej. Okradli kobietę z pamiątek i biżuterii o wartości 5 tysięcy złotych, zabrali jej także dowód osobisty. Do kradzieży doszło we wtorek ok. godz. 15:30. Na razie trwa poszukiwanie złodziei – sprawę prowadzi 2 komisariat policji w Gliwicach przy ul. Warszawskiej 32C.

MARZENIA NA SPRZEDAŻ. Z WIZYTĄ W NIEZWYKŁEJ GALERII

FERIE NIE TYLKO DLA NAJMŁODSZYCH. WARSZTATY W GALERII MELINA

SPORT: DOBRA PASSA PIASTUNEK?. 3 WYGRANE POD RZĄD

Piast Gliwice w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji pewnie pokonał drużynę Slavii Sofia 3-1. Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Kamil Wilczek (dwie -w 4 i 70 minucie) oraz jedną Bartosz Szeliga w 32 minucie. Była to trzecia z rzędu wygrana Niebiesko-czerwonych podczas gier kontrolnych rozegranych w Turcji. Ogółem drużyna z Gliwic rozegrała pięć meczów. Ich bilans to trzy zwycięstwa, remis i porażka. Piastunki po powrocie do Polski, już w niedzielę 8 lutego rozegrają mecz u siebie z I-ligowym Zagłębiem Lubin. Kolejny mecz, w ramach rozgrywek T-mobile Ekstraklasy podopieczni Angela Pereza Garcii rozegrają na wyjeździe z 15. w tabeli Ruchem Chorzów. Mecz odbędzie się 14 lutego.