PONIEDZIAŁEK: odcinek ul. Górnych Wałów oddany do użytku, pracowity weekend dla policji, triumf GTK Gliwice

ODCINEK UL. GÓRNYCH WAŁÓW GOTOWY. TRWA REMONT ULICZEK STARÓWKI

Poniedziałkowe wiadomości zaczynamy od dobrej wiadomości dla kierowców: fragment ulicy Górnych Wałów został oddany do użytku. Mimo, że “okres dojrzewania” świeżo wyremontowanej nawierzchni jeszcze trwa, wykonawca zdecydował o otwarciu fragmentu do ul. Bankowej, by upłynnić ruch w tym miejscu. Informacji o otwarciu kolejnych modernizowanych fragmentów raczej prędko Państwu nie przekażemy bo zimowa pogoda uniemożliwia prowadzenie prac. Przypomnijmy, że remont uliczek starówki, który rozpoczął się w 2011 roku ma zakończyć się w roku bieżącym a jego koszt to w sumie 41 mln zł.

PRACOWITY WEEKEND. ZATRZYMANO 7 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Do pracowitych weekendów zaliczą pewnie policjanci dwa ostatnie dni. Gliwiccy funkcjonariusze ujęli w sumie 17 sprawców przestępstw, wśród nich 7-iu to kierowcy na podwójnym gazie. Widocznie nie pomagają apele policji i innych instytucji, bo nietrzeźwi kierowcy w dalszym ciągu siadają za kółkiem. Jednak najwięcej zatrzymanych to domniemani sprawcy przemocy domowej. Wśród zatrzymanych 31-letni mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Zwycięstwa, który znęcał się nad młodszą partnerką, teraz mężczyznę czeka protest. Policja przypomina: za znęcanie się grozi kara do 5 lat więzienia.

MIESZKANIE SPOKOJNEJ STAROŚCI. KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

FILMOWE ZIMOWISKO. PROPOZYCJE KINA AMOK NA DRUGI TYDZIEŃ FERII

SPORT: WYSOKIE ZWYCIĘSTWO KOSZYKARZY. GTK TRIUMFOWAŁ

To był udany weekend dla gliwickich koszykarzy. GTK Glwice wygrało z SKK Siedlce 72: 51. Mimo początkowych problemów w ataku gospodarze szybko pokazali co ich stać i w połowie spotkania wyszli na prowadzenie. Gliwiczanie pewnie szli po zwycięstwo. W ostatniej kwarcie goście stracili skuteczność co pozwoliło zawodnikom GTK powiększyć przewagę punktową i pewnie zakończyć spotkanie zwycięstwem.