CZWARTEK: ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji Południowej Obwodnicy Gliwic, DTŚ gotowa w 58%, GTW szuka młodych talentów

52

POŁUDNIOWA OBWODNICA GLIWIC. ZDM OGŁOSIŁ PRZETARG NA WYKONANIE DOKUMENTACJI

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć południową obwodnicę Gliwic. Inwestycja na ostała zapisana w budżecie miasta na bieżący rok a Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Oprócz projektu budowy samej obwodnicy firmy biorące udział w przetargu będą musiały przygotować również dokumentację dotyczącą przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ulicy Bojkowskiej i Pszczyńskiej,  a finalnie również złożyć wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji i uzyskanć zgody właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości na czasowe zajęcia terenu na potrzeby prac. Szacunkowa wartość tego zamówienia to 207 tys euro. Ostateczny koszt poznamy jednak dopiero po wyłonieniu zwycięzcy. Termin składania ofert upływa 12 marca.

CORAZ BLIŻEJ UKOŃCZENIA DTŚ. PONAD POŁOWA PRAC WYKONANA

I jeszcze jedna drogowa informacja. Wykonano juz ponad połowę prac na drugim gliwickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej, przebiegającym przez centrum miasta. Jak podaje wykonawca prace są zaawansowane w 58 % . Najbardziej intensywne prace trwają teraz w pobliżu, oddanego już do użytku, odcinka G1. Tam powstaje most nad Kłodnicą oraz budowa wiaduktu nad ul. Królewskiej Tamy. W centrum pod ul. Zwycięstwa i Dworcową trwa budowa tunelu, na ul. Częstochowskiej rozebrano stary wiadukt rusza  też budowa nowego oraz kładki dla pieszych. Zaawansowane są też  prace przy wiadukcie i kładce dla pieszych w rejonie ul. Robotniczej. Tu  otwarcie ma nastąpić wiosną. Na przejazd całym odcinkiem G2 będziemy musieli jednak poczekać. Wprawdzie wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku ale ostatni gliwicki odcinek średnicówki czekają jeszcze odbiory techniczne więc najbardziej prawdopodobne jest że pojedziemy nią w pierwszym kwartale przyszłego roku.

DZIŚ NIE LICZYMY KALORII. JAK GLIWICZANIE ŚWIĘTUJĄ TŁUSTY CZWARTEK?

WSZYSTKO O ŚPIEWIE. MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY WOKALNE W GLIWICACH

Podobno śpiewać każdy może. A jak robić to dobrze? O tym przekonają się uczestnicy Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych, które wystartują w piątek w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko.


SPORT: FUTSAL I FUTBOL DLA PAŃ I PANÓW. SPORTOWE TALENTY POSZUKIWANE

Czas na sport w praktyce. Wczoraj informowaliśmy o zbliżających się testach do klasy sportowej. Młodych sportowych talentów szuka też Akademia GTW team. Do grup młodzieżowych mogą zgłaszać się  chłopcy z rocznika 2000-2001 i 2004 -2005 oraz dziewczyny z roczników od 1999 do 2001.Treningi rozpoczną się w marcu. Ale nie tylko najmłodsi zawodnicy mają okazję zaprezentować swój talent. Futsalowe drużyny seniorów GTW również czekają na nowych, zdolnych zawodników. Panowie, w wieku od 16 do 20 lat,  którzy chcą dołączyć do zespołu mają okazję zaprezentować się na treningah, które odbywają się w czwartki o 17:00 na hali w Sośnicy. Zawodniczek poszukuje też sekcja piłki nożnej kobiet. Tu treningi odbywają się w każdą środę o 17:30 na orliku przy ul. Jasnej. Zawodniczki, które zaprezentują się najlepiej będą miały okazję wesprzeć drużynę w I ogólnopolskiej lidze futsalu i oraz III ogólnopolskiej lidze piłkarskiej.

r e k l a m a