CZWARTEK: o krok od tragedii na Dąbrowskiego, łagodna zima sprzyja remontowi starówki, gliwiczanin gwiazdą psich zaprzęgów

46

PRACA NA STARÓWCE WRE. ŁAGODNA ZIMA SPRZYJA REMONTOWI
Remont gliwickiej starówki przebiega w zaskakująco szybkim tempie. Wszystko za sprawą aury, która tej zimy jest niezwykle łagodna. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym budowlańcy do pracy – która wznowiona miała być w marcu – wrócili już 20 stycznia. Od kilku tygodni roboty trwają w obrębie ulic Górnych Wałów, Dolnych Wałów, Krupniczej i Matejki. W ostatnim czasie ekipie remontującej starówkę udało się zdjąć warstwę nawierzchni dróg. Zabezpieczono również fundamenty budynków znajdujących się w miejscach strategicznych dla całości prac. Wszystko to ze względu na przebudowę sieci kanalizacyjnej. Aktualny stan prac oceniany jest na 60%. Koniec remontu gliwickiej starówki planowany jest na końcówkę tego albo początek przyszłego roku.

NIESPOKOJNY CZWARTEK. SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU
Dużo szczęścia miał dziś kierowca samochodu jadącego ulicą Dąbrowskiego około godziny 11-stej. Podczas jazdy w komorze silnika doszło do zapłonu i pojazd dosłownie stanął w płomieniach. Udało się uniknąć tragedii, ponieważ ogień nie dotarł do bulti z gazem, które kierowca przewoził w aucie. Na miejsce szybko przyjechała straż pożarna i policja. Kierowcy na szczęście nic się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut ulica Dąbrowskiego była nieprzejezdna z powodu sprzątania po zdarzeniu. Pozostając jeszcze w temacie utrudnień drogowych. W związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej zamknięto częściowo ulicę Hutniczą – od Zabrskiej do skrzyżowania z Jagiellońską. Kierowcom polecamy objazd ulicą Jagiellońską.

POCZUJ MIĘTĘ DO ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO!. TARGI W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ
PORTRET GLIWICZAN. UŚMIECH PROSZĘ!


 

SPORT

CIĘŻKA PRZEPRAWA SPR-u SOŚNICA. MECZ NA SZCZYCIE II LIGI PIŁKI RĘCZNEJ
Niełatwe zadanie przed SPR-em Sośnica. Gliwiczanki w sobotę, na własnym terenie, zmierzą się z Torem Dobrzeń Wielki. Będzie to pojedynek na szczycie grupy czwartej drugiej ligi kobiet – zawodniczki z Sośnicy zajmują czwartą lokatę w rozgrywkach, rywalki z miejscowości położonej w województwie opolskim są natomiast wiceliderkami. Sobotnie zawody rozegrane zostaną o 16:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Sikorskiego.

GLIWICZANIN GWIAZDĄ WYŚCIGU PSICH ZAPRZĘGÓW. STUDENT POLITECHNIKI WICEMISTRZEM ŚWIATA
Wielki sukces gliwiczanina Mikołaja Waśkowskiego. Student Politechniki Śląskiej zdobył tytuł wicemistrza świata w wyścigu psich zaprzęgów. Waśkowski pokonał trasę o długości 13,5 kilometra. Ostatecznie musiał uznać wyższość tylko jednego rywala. Dla naszego zawodnika to największy sukces w karierze. Warto odnotować, że jego ojciec, Mirosław Waśkowski, również zaliczył doskonały występ na imprezie – w innej kategorii zajął on czwartą lokatę.

r e k l a m a