PIĄTEK: nowa karetka dla Gliwic, marzec miesiącem zmian, nastroje Piastunek przed meczem wyjazdowym

109

NOWA KARETKA DLA GLIWIC. NOWOCZESNY SPRZĘT ZA PONAD 350 TYS. ZŁOTYCH
Gliwice wzbogacą się lada dzień o nowoczesną karetkę. Pojazd jest wyposażony w podstawowy sprzęt medyczny i radiotelefony. Posiada też centralną instalację tlenową, obrotowe fotele i nowoczesne nosze. Pomieści 5 osób. Warta ponad 350 tysięcy złotych karetka została zakupiona przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, które niedawno zakupiło 5 takich nowoczesnych ambulansów, które poza Gliwicami trafią także do innych miast aglomeracji śląskiej.

MARZEC MIESIĄCEM ZMIAN. NOWE DOWODY, DWORZEC TYMCZASOWY, ZAPISY DO PRZEDSZKOLI…
Wprawdzie luty się nie jeszcze nie skończył, a marzec jeszcze nie zaczął, to można śmiało powiedzieć, że przyszły miesiąc z pewnością będzie miesiącem zmian. Po pierwsze zmieni się wzór dowodu osobistego, o czym informowaliśmy w poniedziałkowych wiadomościach, poza tym dworzec kolejowy we wtorek przeniesie się do plastikowych kontenerów. Marzec to także ważny miesiąc dla rodziców – ruszy rekrutacja do gliwickich przedszkoli. Pomóc ma system informatyczny oraz dwa rodzaje kryteriów: ustawowe i lokalne. O miejsce w przedszkolu mogą być spokojni rodzice 5-latków, które zostaną objęte obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym. Kolejna rewolucja w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ślub będzie można zawrzeć poza urzędem, ale ta przyjemność kosztować będzie 1 tys. zł. Skoro już jesteśmy przy finansach, to więcej zapłacimy od marca za przejazd A4 z Katowic do Krakowa, ale jest też dobra informacja dla kierowców w Gliwicach – w marcu dowiemy się, kto zaprojektuje południową obwodnicę miejską pomiędzy ulicami Rybnicką i Pszczyńską w Gliwicach.

CENTRUM INFORMATYCZNE W BUDOWIE. WYRASTA NOWY GMACH POLITECHNIKI

WILCZYM TROPEM DO WILCZEGO GARDŁA. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH


SPORT: PIAST PRZED POJEDYNKIEM Z OUTSIDEREM. ŁATWA PRZEPRAWA GLIWICZAN?

W sobotę o 15:30, zajmujący ósmą lokatę w T-Mobile Ekstraklasie Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe z ligowym outsiderem, Zawiszą Bydgoszcz. Obie ekipy dzieli dorobek aż osiemnastu punktów. Warto podkreślić jednak fakt, że w rundzie wiosennej piłkarskiej ekstraklasy podopieczni Mariusza Rumaka nie stracili jeszcze bramki. Hurraoptymizm studzą też sami Piłkarze Piasta. Na konferencji przedmeczowej pomocnik gliwiczan, Carles Marc, przyznał, że bydgoszczanie są na swoim terenie bardzo trudnym przeciwnikiem. Hiszpan zauważył również, że ostatnie wyjazdowe mecze “Piastunek” nie należały do udanych – w związku z tym przestrzega przed nazywaniem gliwiczan faworytami spotkania z Zawiszą.

r e k l a m a