PONIEDZIAŁEK: dworzec tymczasowy, południowa obwodnica coraz bliżej, bouldering po gliwicku

64

OTWARCIE TYMCZASOWEGO DWORCA. POWAŻNE ZMIANY DLA PASAŻERÓW

Już jutro poważna zmiana w funkcjonowaniu gliwickiego dworca PKP. Z powodu remontu budynku uruchomiony zostanie dworzec tymczasowy. Obiekt będzie składał się z kas biletowych, poczekalni, toalety oraz pomieszczenia usługowego dla podróżujących. Nie zabraknie również systemu wizualnej i słuchowej informacji pasażerskiej. Tymczasową lokalizacją dla dworca będzie wiata PKS położona tuż przed remontowanym budynkiem. Zamknięta będzie również dotychczasowa hala główna. Według zarządu PKP S.A. dworzec będzie dużo bardziej nowoczesny i funkcjonalny. Zakończenie modernizacji planowane jest ostatni kwartał bieżącego roku.

BLIŻEJ POŁUDNIOWEJ OBWODNICY. W MARCU POZNAMY PROJEKTANTA TRASY

Pierwszy poważny krok ku powstaniu Południowej Obwodnicy. W najbliższych tygodniach dowiemy się, kto zaprojektuje nową sieć komunikacyjną zaplanowaną pomiędzy ulicą Pszczyńską a Rybnicką. Trasa ma wynosić niecałe 4 kilometry. Droga będzie się składała z dwóch części – fragmentu od ulicy Bojkowskiej do Rybnickiej – oraz odcinka od Bojkowskiej do Pszczyńskiej. Południowa Obwodnica ma pełnić istotną funkcję na transportowej mapie Gliwic – uzupełni ona istniejącą sieć komunikacyjną, która płynnie łączy ruch na trasach takich jak autostrady A1 i A4 oraz Drodze Krajowej 88.

PEŁNOLETNI GLIWICJUSZ. PROF. MIECZYSŁAW CHORĄŻY LAUREATEM NAGRODY


SPORT

ZASKAKUJĄCE POTKNIĘCIE PIASTA. PORAŻKA GLIWICZAN Z OUTSIDEREM

Piast Gliwice na kolanach. Podopieczni Angela Pereza Garcii niespodziewanie przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz 0:2. Było to pierwsze zwycięstwo „Niebiesko-Czarnych” od 20 października ubiegłego roku. Bramki dla gospodarzy zdobyli Cornel Predescu i Mica. Za sprawą porażki „Piastunki” spadły z 8 na 9 miejsce w tabeli. Okazja do rehabilitacji, i to nie byle jaka, już w sobotę. Gliwiczanie zmierzą się z Górnikiem Zabrzem.

PUCHAR ŚLĄSKA W BOULDERINGU. „SIŁOWA” WSPINACZKA NA POZIOMIE

Hala sportowa przy ulicy Jasnej gościła w sobotę niezwykłe zawody. Mowa o I Pucharze Śląska w Bulderingu, czyli w dyscyplinie będącej jedną z odmian wspinaczki. Ścieżki do pokonania znajdują się na niewielkiej wysokości od podłoża, wcale nie oznacza to jednak, że jest to forma dużo łatwiejsza.

 

r e k l a m a