PONIEDZIAŁEK: dworzec tymczasowy, południowa obwodnica coraz bliżej, bouldering po gliwicku

OTWARCIE TYMCZASOWEGO DWORCA. POWAŻNE ZMIANY DLA PASAŻERÓW

Już jutro poważna zmiana w funkcjonowaniu gliwickiego dworca PKP. Z powodu remontu budynku uruchomiony zostanie dworzec tymczasowy. Obiekt będzie składał się z kas biletowych, poczekalni, toalety oraz pomieszczenia usługowego dla podróżujących. Nie zabraknie również systemu wizualnej i słuchowej informacji pasażerskiej. Tymczasową lokalizacją dla dworca będzie wiata PKS położona tuż przed remontowanym budynkiem. Zamknięta będzie również dotychczasowa hala główna. Według zarządu PKP S.A. dworzec będzie dużo bardziej nowoczesny i funkcjonalny. Zakończenie modernizacji planowane jest ostatni kwartał bieżącego roku.

BLIŻEJ POŁUDNIOWEJ OBWODNICY. W MARCU POZNAMY PROJEKTANTA TRASY

Pierwszy poważny krok ku powstaniu Południowej Obwodnicy. W najbliższych tygodniach dowiemy się, kto zaprojektuje nową sieć komunikacyjną zaplanowaną pomiędzy ulicą Pszczyńską a Rybnicką. Trasa ma wynosić niecałe 4 kilometry. Droga będzie się składała z dwóch części – fragmentu od ulicy Bojkowskiej do Rybnickiej – oraz odcinka od Bojkowskiej do Pszczyńskiej. Południowa Obwodnica ma pełnić istotną funkcję na transportowej mapie Gliwic – uzupełni ona istniejącą sieć komunikacyjną, która płynnie łączy ruch na trasach takich jak autostrady A1 i A4 oraz Drodze Krajowej 88.

PEŁNOLETNI GLIWICJUSZ. PROF. MIECZYSŁAW CHORĄŻY LAUREATEM NAGRODY


SPORT

ZASKAKUJĄCE POTKNIĘCIE PIASTA. PORAŻKA GLIWICZAN Z OUTSIDEREM

Piast Gliwice na kolanach. Podopieczni Angela Pereza Garcii niespodziewanie przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz 0:2. Było to pierwsze zwycięstwo „Niebiesko-Czarnych” od 20 października ubiegłego roku. Bramki dla gospodarzy zdobyli Cornel Predescu i Mica. Za sprawą porażki „Piastunki” spadły z 8 na 9 miejsce w tabeli. Okazja do rehabilitacji, i to nie byle jaka, już w sobotę. Gliwiczanie zmierzą się z Górnikiem Zabrzem.

PUCHAR ŚLĄSKA W BOULDERINGU. „SIŁOWA” WSPINACZKA NA POZIOMIE

Hala sportowa przy ulicy Jasnej gościła w sobotę niezwykłe zawody. Mowa o I Pucharze Śląska w Bulderingu, czyli w dyscyplinie będącej jedną z odmian wspinaczki. Ścieżki do pokonania znajdują się na niewielkiej wysokości od podłoża, wcale nie oznacza to jednak, że jest to forma dużo łatwiejsza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko